Nabór zgłoszeń na międzynarodowe laboratorium filmowe Kinoctambule

Trwa nabór zgłoszeń na międzynarodowe laboratorium filmowe Kinoctambule, które odbędzie się w Saint-Etienne we Francji, w dniach 12-26 września 2016.

Kinoctambule

Kinoctambule jest innowacyjnym laboratorium filmowym stworzonym po to, aby zarówno amatorzy jak i profesjonalni filmowcy mogli współtworzyć i oglądać swoje krótkie filmy. Laboratorium kładzie nacisk na spontaniczną, pozbawioną rywalizacji współpracę, a jego celem jest pobudzenie produkcji filmów krótkometrażowych z mikrobudżetem. Kinoctambule skupia się również na kreacji muzycznej do filmów. Ideą jest stworzenie oryginalnej muzyki do każdego z filmów, powstałych podczas laboratorium.

Kinoctambule odbyło się po raz pierwszy w 2014, zapoczątkowane przez organizację Ciel! Les Noctambules. Laboratorium odbędzie się w miejscowości Saint-Etienne (niedaleko Lyonu) między 12 a 26 września 2016 r. Kinoctambule pokrywa koszty przyjazdu, zakwaterowania i wyżywienia podczas całego laboratorium w dniach 12-26 września we Francji.

Uczestnicy z Katowic

W tym roku organizatorzy zapraszają filmowców pasjonatów, profesjonalistów z branży z Katowic do 30 roku życia, którzy posługują się biegle językiem angielskim, mają otwarte głowy i chęć zrealizowania filmu w międzynarodowej grupie, a także wolny czas w okresie trwania laboratorium.

Zgłoszenia

Zgłoszenia w języku angielskim należy przesłać na adres: kontakt@przestrzenfilmowa.org, wpisując w tytuł wiadomości: Zgłoszenie – Kinoctambule 2016.

Do zgłoszenia należy dołączyć następujące dokumenty w formacie Word lub PDF (pliki powinny być nazwane imieniem i nazwiskiem):

  • informacje o sobie i swoich filmowych doświadczeniach, o wieku, numer telefonu (max. 1000 znaków);  
  • organizatorzy chcieliby wiedzieć na czym zna się zgłaszający i jakie stanowisko w ekipie filmowej go interesuje: scenarzysta, operator kamery, montażysta, grafik, oświetlacz, dźwiękowiec, obsada, kostiumograf, charakteryzacja, location scout, kompozytor muzyki, itd. (max. 500 znaków);
  • należy napisać dlaczego chciałoby się wziąć udział w laboratorium, co chciałoby się przekazać innym uczestnikom i samemu doświadczyć (max. 1800 znaków);
  • przykłady poprzednich prac, również (w postaci linków, ew. plików o łącznej wielkości max 5MB)

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 maja 2016 r. Organizatorzy skontaktują się z wybranymi uczestnikami.

Więcej informacji znajduje się na stronie Przestrzeni Filmowej.

Informacja prasowa 

10.05.2016