Nabór zgłoszeń na warsztaty KIPA „Dystrybucja międzynarodowa”

Trwa nabór zgłoszeń na trzecią sesję jednodniowych warsztatów producenckich „KIPA Sprawna Produkcja”. 

„Dystrybucja międzynarodowa”

Podczas najbliższego warsztatu producentom zostaną przedstawione najważniejsze aspekty prawne i biznesowe z zakresu „Dystrybucji międzynarodowej”. Warsztaty odbędą się 26 października 2016 r. w sali konferencyjnej na 32 piętrze wieżowca Warsaw Trade Tower, najnowszej siedzibie szkoleniowej mieszczącej się przy ul. Chłodnej 51 w Warszawie.

Zakres programowy obejmuje specyfikę dystrybucji zagranicznej, tj.:

  • współpracy producentów z agentami sprzedaży, w tym zawieranie i negocjowanie umów współpracy producentów z dystrybutorami, kiedy i jak zawierać umowy dystrybucji międzynarodowej, jakie są jej kluczowe elementy;
  • współpracy producentów w ramach  promocji i marketingu;
  • model współpracy biznesowej na rynku międzynarodowym, jak ułożyć jej zasady, w tym: podział praw, pola dystrybucji międzynarodowej / festiwalowej.

Dla kogo?

Warsztat przeznaczony jest dla 30 uczestników, zarówno członków KIPA jak i osób z firm niezrzeszonych.

Gdzie?

Warsaw Trade Tower, ul. Chłodna 51, Warszawa (sala konferencyjna mieszcząca się na 32 piętrze wieżowca).

Kiedy?

26 października 2016 r. (środa), godz.: 10:00–15:00.

Szkolenie oparte będzie o prezentację uwzględniającą omówienie konkretnych przykładów, najnowszych kazusów prawnych, zadania ćwiczeniowe. Liczymy także na rozmowę i wymianę doświadczeń między uczestnikami.

Zgłoszenia do 19 października

Chętni powinni wypełnić formularz zgłoszeniowy i wysłać go mailem na adres: biuro@kipa.pl w temacie maila, wpisując „KIPA Sprawna Produkcja”.

Termin przysyłania formularza zgłoszeniowego do 19 października 2016 r. (o udziale decydować będzie kolejność zgłoszeń).

Prowadzący

Szkolenie poprowadzi: Maciej Kubiak – adwokat, wspólnik w firmie prawniczej LSW Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy, wykładowca Centrum Praw Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza w Krakowie. Arbiter Sądu Arbitrażowego Rynku Audiowizualnego (SARA). Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu prawa mediów, własności intelektualnej (zwłaszcza prawa autorskiego) i nowych technologii, prawa reklamy i konkurencji oraz ochrony dóbr osobistych a także sporach sądowych oraz negocjacjach. Doradza przy międzynarodowych koprodukcjach filmowych i realizacji produkcji telewizyjnych. Pomaga wydawnictwom muzycznym i książkowym, organizatorom koncertów oraz innych wydarzeń kulturalnych i sportowych, agencjom reklamowym i Public Relations oraz domom produkcyjnym i mediowym. Konsultuje przedsięwzięcia i strategie marketingowe oraz projekty reklam, doradza także w przedsięwzięciach związanych z nowymi technologiami i komercjalizacją badań naukowych oraz zwalczaniem nieuczciwej konkurencji i nieuczciwych praktyk rynkowych. Autor szeregu publikacji z zakresu własności intelektualnej i prawa filmowego, w tym na LSW IP BLOGU dla branży kreatywnej, prowadzonym przez kancelarię LSW (www.lswipblog.pl). Rekomendowany przez prestiżowe międzynarodowe rankingi prawnicze Chambers & Partners, Legal500 w dziedzinach IP / TMT (własności intelektualnej oraz mediów i technologii).

Warsztaty ze wsparciem PISF

Warsztaty odbywają się w ramach całorocznego cyklu szkoleń producenckich „KIPA Sprawna Produkcja” dofinansowanego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie: http://audiowizualni.pl/index.php/aktualnosci/9795-nabor-zgloszen-na-warsztaty-kipa-dystrybucja-miedzynarodowa.

Informacja prasowa

12.10.2016