"Nadejdą lepsze czasy" nominowane do PGA Awards

Współfinansowany przez PISF film dokumentalny „Nadejdą lepsze czasy” Hanny Polak znalazł się wśród 5 tytułów nominowanych do nagród Gildii Producentów Amerykańskich (Producers Guild of America – PGA).

Film Hanny Polak wśród najlepszych

Na liście nominowanych tytułów obok współfinansowanego przez PISF filmu znalazły się:

  • „Amy” reż. Asif Kapadia
  • „The Hunting Ground” („Pole walki”) reż. Kirby Dick
  • „Meru” reż.  Jimmy Chin, Elizabeth Chai Vasarhelyi
  • „The Look of Silence” („Scena ciszy”), reż. Joshua Oppenheimer

Zwycięski tytuł poznamy na gali rozdania PGA Awards, która odbędzie się 23 stycznia 2016.

Nagrody Gildii Producentów Amerykańskich przyznawane są od 1990 roku, pełnometrażowe filmy dokumentalne otrzymują je od 2008 roku. Wśród nagrodzonych do tej pory tytułów znalazły się m.in. „Sicko” Michaela Moore’a, „Człowiek na linie” Simona Chinna czy „Sugar Man” Malika Bendjelloula.

„Nadejdą lepsze czasy” wkrótce w polskich kinach

Współfinansowany przez PISF nowy film Hanny Polak nagrodzono do tej pory na kilkunastu międzynarodowych i polskich festiwalach filmowych, m.in. w Moskwie, Trieście, Zagrzebiu, Genewie, Madrycie, Valletcie i Hot Springs. Prezentacja projektu Hanny Polak odbyła się w 2012 roku podczas pierwszej edycji Docs to go! – wspólnego projektu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Krakowskiej Fundacji Filmowej. Na East European Forum również w 2012 projekt otrzymał Nagrodę East Doc Platform dla najlepszej prezentacji. „Nadejdą lepsze czasy” premierowo pokazywał festiwal IDFA w Amsterdamie, skąd film wrócił z Nagrodą Specjalną Jury w Konkursie Głównym.

Film trafi do polskich kin 27 listopada. Dystrybutorem obrazu jest firma Against Gravity.

24.11.2015