"Nadzór" we Wrocławiu

27 listopada we Wrocławiu w ramach cyklu „Polish Cinema for Beginners”odbędzie się pokaz filmu „Nadzór” Wiesława Saniewskiego.

„Nadzór” w kinie Nowe Horyzonty

Pokaz odbędzie się 27 listopada o godzinie 19 w kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Gościem pokazu będzie reżyser filmu Wiesław Saniewski, który opowie o kulisach powstania „Nadzoru”, jego recepcji i polskiej kinematografii w latach 80.

„Sala Samobójców” na zakończenie sezonu

Finałem jesiennego sezonu „Polish Cinema for Beginners” będzie projekcja „Sali Samobójców” Jana Komasy, która odbędzie się 11 grudnia. Gościem pokazu będzie Samuel Nowak – medioznawca, aktywista LGBT, autor książki „Seksualny kapitał”, który wprowadzi widzów w społeczny kontekst filmu.

O projekcie

Jest to pierwszy we Wrocławiu, jak i w skali całego kraju, projekt skierowany bezpośrednio do obcokrajowców, którym prezentuje arcydzieła polskiej kinematografii z angielskimi napisami. Każdy z pokazów poprzedzony jest prelekcją. Po zakończeniu filmu uczestnicy zapraszani są do dyskusji. Całość odbywa się w języku angielskim. Projekt organizowany przez Wrocławską Fundację Filmową jest częścią programu Europejskiej Stolicy Kultury 2016 i został dofinansowany ze środków Gminy Wrocław.

 

Więcej informacji: www.polishcinema.com.pl.

 

Na podstawie informacji prasowej

26.11.2014