Nagroda dla bohaterki „Dwóch światów” na Harlem IFF

Laura Gontarczyk, bohaterka film dokumentalnego „Dwa światy” / „Two Worlds” Macieja Adamka, otrzymała nagrodę dla najciekawszej młodej osoby na ekranie ( Most Remarkable Young Person on Screen) na zakończonym w niedzielę Harlem International Film Festival w Nowym Jorku.

„Dwa światy”

„Dwa światy” to portret głuchoniemych rodziców, opowiedziany z pozycji ich słyszącej nastoletniej córki. 12-letnia Laura jest naszym przewodnikiem po ich życiu. Życiu nietypowym, a zarazem zwyczajnym jak życie każdej rodziny.

Nagroda na Harlem IFF jest kolejną dla filmu w USA. Niedawno „Dwa światy” otrzymały nagrodę dla najlepszego długiego dokumentu (Best Feature Documentary) na Rhode Island Film Festival w USA.  Wcześniej obraz był pokazywany na festiwalu w Krakowie i AFI DOCS w Waszyngtonie.

Autorem zdjęć do filmu Macieja Adamka jest Mateusz Skalski, a montażu Sławomir Goździk. Za dźwięk odpowiedzialni byli Przemek Jaworski i Mariusz Bielecki. Film był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. Jego producentem jest Jacek Kucharski z Metro Films oraz TVP 2.

Na Harlem IFF pokazano 99 filmów z 37 krajów.

Więcej informacji na stronie: http://harlemfilmfestival.org/2016-awards/.

20.09.2016