Nagroda dla "Handlarza cudów" na festiwalu w Bergamo

Film „Handlarz cudów” w reżyserii Jarosława Szody i Bolesława Pawicy zdobył główną nagrodę, The 2011 Bergamo Film Meeting Prize, podczas zakończonej 20 marca 29. Edycji festiwalu Film Meeting w Bergamo we Włoszech.

 

„Handlarz Cudów” opowiada o pełnym napięcia i emocji spotkaniu dwójki dagestańskich dzieci (które wszyscy biorą za Czeczenów) i Stefana, mieszkańca jednego z małych miasteczek wschodniej Polski i ich nielegalnej podróży przez Europę – od wschodniej granicy Polski, aż do południowej Francji. Dzielą ich bariery kulturowe, społeczne, religijne, językowe. Wrogość a nawet nienawiść źle wróży znajomości, ale wspólna droga zbliża ludzi. W filmie wystąpili m.in. Borys Szyc, Joanna Szczepkowska i Mariusz Benoit.

 

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Bergamo Film Meeting istnieje od 1983 roku. Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 12-20 marca. Głównym celem imprezy jest propagowanie kinematografii światowej na poziomie regionalnym i krajowym. W tym roku podczas festiwalu publiczność mogła obejrzeć 95 filmów z 25 różnych krajów. W sekcji konkursowej znalazło się 7 filmów pełnometrażowych wyreżyserowanych przez nieznanych wcześniej we Włoszech twórców. Główna nagroda Bergamo Film Meeting Prize została przyznana przez festiwalową publiczność.

 

Więcej informacji na stronie festiwalu: www.bergamofilmmeeting.it.

22.03.2011