Nagroda dla Piotra Adamczyka na festiwalu w Chinach

15 października na 19. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym – Golden Rooster and Hundred Flowers Film Festival w Jiangyin (Chiny) rozdano nagrody w kategorii filmów zagranicznych. Nagrodę dla najlepszego aktora otrzymał Piotr Adamczyk za główną rolę w filmie „Trick”.

 

Nagrodę w imieniu aktora odebrał Jacek Bromski – reżyser i prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

 

Golden Rooster and Hundred Flowers Film Festival ma rangę najważniejszej imprezy przyznającej nagrody filmowe w Chinach. Jest festiwalem „wędrującym” – nie ma swojej stałej siedziby i co roku odbywa się w innym miejscu. Miastem goszczącym tegoroczną edycję Festiwalu, trwającą od  12  do 16 października, był – Jiangyin w prowincji Jiangsu.

 

W tym roku wyjątkowo nagrody wręczali przedstawiciele widowni, a nie znane postaci filmu i telewizji jak do tej pory w długoletniej historii Festiwalu.

 

„Trick” w reżyserii Jana Hryniaka, to filmowa opowieść o ucieczce z więzienia dwóch inteligentów odsiadujących wysokie wyroki: Marka Kowalewskiego (Piotr Adamczyk) – utalentowanego fałszerza studolarówek oraz jego starszego współtowarzysza z celi „Profesora” Mietka (Marian Dziędziel). Przypadkowo zamieszani w rządowe malwersacje przestępcy postanawiają zagrać va banque, a przy okazji wyrównać rachunki z przeszłości.

 

Informacja prasowa

19.10.2010

Galerie zdjęć