Nagroda dla "Uwikłanych" Lidii Dudy

Dokument „Uwikłani” Lidii Dudy, wyprodukowany przez Telemark i TVP2, zdobył kolejną nagrodę – Srebrny Medal dla najlepszego dokumentu społecznego w 56. konkursie światowych produkcji telewizyjnych – The New York Festivals. Gala ogłoszenia zwycięzców i wręczenia nagród odbyła się w 9 kwietnia w Las Vegas, podczas największych w USA targów nowych technologii – NAB Show.

„Uwikłani”

to film przedstawiający przypadek pedofilii, w którym ofiara zaczyna po kilku latach mścić się na prześladowcy. Jako dziecko, bohater filmu był napastowany przez swojego sąsiada. Jako nastolatek usiłował dwukrotnie zemścić się. Role się odwróciły: pedofil zaczął obawiać się dawnej ofiary. Przez ponad dziesięć lat obaj mężczyźni żyją we wzajemnej zależności emocjonalnej, którą film przedstawia przeplatając wypowiedzi obu bohaterów, jak i członków ich rodzin. Historia oparta na nienawiści i strachu zdaje się nie mieć końca…

The New York Festivals

to festiwal założony w 1957, na który składa się sześć międzynarodowych konkursów: „Film i wideo”, „Produkcje telewizyjne”, „Produkcje radiowe”, „Reklama telewizyjna i radiowa”, „Reklama prasowa” oraz „Reklama interaktywna”. Wśród nagrodzonych produkcji, obok „Uwikłanych” znalazły się filmy największych stacji TV z całego świata, m.in.: SBS, Australia Broadcasting Corporation (Australia), ORF (Austria), France Televisions (Francja), TVE (Hiszpania), Radio Television Hong Kong, Phoenix TV (Hong Kong), RTE (Irlandia), NHK (Japonia), CBC (Kanada), KBS (Korea Płd.), Deutche Welle, NDR, WDR (Niemcy), Channel 1 (Rosja), SVT (Szwecja), PTS (Tajwan), BBC Worldwide (UK), CBS, CNN, Discovery, ABC, ESPN, HBO, National Geographic, NBC (USA) i inne.

 

Więcej informacji o festiwalu: www.newyorkfestivals.com.

 

Informacja prasowa

11.04.2013