Nagroda Młodej Widowni Europejskiej Akademii Filmowej

Po raz czwarty Wrocław będzie reprezentował Polskę w prestiżowym międzynarodowym wydarzeniu – Nagrody Młodej Widowni Europejskiej Akademii Filmowej (EFA Young Audience Award).

Nagroda Młodej Widowni

Nagroda Młodej Widowni to międzynarodowe wydarzenie kulturalne skierowane do młodych widzów w wieku 12-14 lat z całej Europy. Tegoroczna edycja odbędzie się równolegle w 26 państwach Europy. Polskę już po raz czwarty reprezentować będzie Wrocław – Europejska Stolica Kultury 2016.

Ceremonia transmitowana na żywo

Młodzi widzowie z całej Europy, w tym jurorzy zgromadzeni w Kinie Nowe Horyzonty, po obejrzeniu filmów konkursowych wybranych przez Europejską Akademię Filmową, zagłosują na swojego zwycięzcę. Wyniki z poszczególnych krajów zostaną przekazane na żywo do Erfurtu (Niemcy) za pośrednictwem wideokonferencji.  Zwycięski film zostanie ogłoszony podczas ceremonii transmitowanej na żywo za pośrednictwem specjalnej strony internetowej:  http://yaa.europeanfilmawards.eu/. W programie przewidziane są spotkania z twórcami filmowymi, warsztaty i dyskusje.

Tegoroczne nominowane filmy to:

  • „Girls Lost” (Szwecja),
  • „Miss Impossible” (Francja),
  • „Rauf” (Turcja).

Nagroda EFA Young Audience Award, przyznawana jest co roku 8 maja w Dniu Filmu Młodego Widza. 

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.kinonh.pl.

Na podstawie informacji prasowej

21.04.2016