Nagrody Stowarzyszenia Filmowców Polskich

W sobotę 18 grudnia zostały wręczone Nagrody Stowarzyszenia Filmowców Polskich za całokształt osiągnięć artystycznych. Otrzymało je sześciu wybitnych filmowców różnych zawodów: reżyser filmów animowanych Daniel Szczechura, operator dźwięku Halina Paszkowska, montażystka i reżyser filmów dokumentalnych Jadwiga Zajiček, malarz i wykładowca Jerzy Mierzejewski, reżyser i scenarzysta Tadeusz Chmielewski oraz charakteryzatorka filmowa Teresa Tomaszewska.

 

Uroczystość odbyła się w warszawskim hotelu Sofitel Victoria, podczas świątecznego spotkania filmowców zorganizowanego przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich i Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Nagroda SFP za przyznawana jest przez Zarząd Główny SFP filmowcom różnych zawodów, których działalność w dziedzinie filmu wybitnie przyczyniła się do rozwoju polskiej kinematografii. Ideą nagrody jest, by trafiała nie tylko w ręce reżyserów, ale także tych, których praca zazwyczaj pozostaje w cieniu wielkich nazwisk – montażystów, kierowników produkcji, przedstawicieli wszystkich zawodów filmowych.

 

Więcej informacji o historii nagrody i jej laureatach: www.sfp.org.pl.

 

Informacja prasowa

20.12.2010