"Najlepszy" w kinach

17 listopada na ekrany kin wszedł współfinansowany przez PISF film „Najlepszy” w reżyserii Łukasza Palkowskiego.

Historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego 

Głównym bohaterem filmu „Najlepszy” jest sportowiec, który zachwycił świat, a który w Polsce do dziś pozostaje osobą praktycznie nieznaną. To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24h:47min:46sek. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie.

Jakub Gierszał w roli głównej

W rolę głównego bohatera wcielił się Jakub Gierszał. Na ekranie w filmie partnerują mu m.in. Kamila Kamińska, Janusz Gajos, Anna Próchniak, Magdalena Cielecka, Arkadiusz Jakubik, Tomasz Kot, Mateusz Kościukiewicz, Adam Woronowicz oraz Szymon Warszawski.

Nowy film Łukasza Palkowskiego 

Reżyserem filmu jest Łukasz Palkowski a autorami scenariusza Agatha Dominik i Maciej Karpiński. Autorem zdjęć jest Piotr Sobociński jr. Producentem filmu jest firma Iron Films a koproducentami Telewizja Polsat, Lutetia, Cavatina Studio, Odra Film, Monternia.pl. Film był współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Nagrody w Gdyni i Toruniu

Polska premiera filmu odbyła się na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie obraz był prezentowany w Konkursie Głównym i zdobył nagrodę za scenografię – Marek Warszewski, nagrodę za debiut aktorski – Kamila Kamińska, nagrodę publiczności, Złotego Klakiera oraz Nagrodę Festiwali i Przeglądów Filmu Polskiego za Granicą. „Najlepszy” jest również laureatem 2 nagród na 15. MFF Tofifest – „Złotego Anioła” w konkursie filmów polskich „From Poland” oraz nagrody publiczności.

Premiera kinowa 17 listopada

„Najlepszy” wszedł na ekrany kin 17 listopada 2017. Dystrybutorem filmu jest Mówi Serwis.

Na podstawie materiałów prasowych dystrybutora

17.11.2017