„Najmro” i „Proste rzeczy” w programie First Cut+

Współfinansowane przez PISF filmy „Najmro” Mateusza Rakowicza i „Proste rzeczy” Grzegorza Zaricznego znalazły się w pierwszej edycji międzynarodowego programu First Cut+.

First Cut+

First Cut+ powstał jako uzupełnienie programu First Cut Lab. W pierwszej edycji weźmie udział 16 pełnometrażowych filmów fabularnych znajdujących się w postprodukcji. Część filmów weźmie udział w sesji, która odbywać się będzie podczas festiwalu w Trieście, druga połowa projektów będzie uczestniczyć w sesji odbywającej się podczas festiwalu w Karlowych Warach.  

Program koncentruje się na zagadnieniach dotyczących promocji, marketingu, tworzeniu zwiastuna, strategii festiwalowej i medialnej oraz sprzedażowej. Jedną z konsultantek programu będzie Małgorzata Janczak, założycielka Connect the Dots Film Agency, międzynarodowa ekspertka zajmująca się na co dzień promocją i budowaniem marki twórców i ich filmów.

Fundatorem nagrody dla jednego z projektów biorących udział w programie jest polskie studio postprodukcyjne ORKA. Nagrodą są usługi z zakresu kolor korekcji. 

W nowej inicjatywie mają szansę wziąć udział projekty, które wcześniej rozwijane były podczas First Cut Lab. Wśród projektów, które wezmą udział w programie podczas wydarzenia When East Meets West w Trieście znalazły się dwa filmy współfinansowane przez PISF: „Najmro”, debiut Mateusza Rakowicza oraz „Proste rzeczy”, drugi pełnometrażowy film Grzegorza Zaricznego.

„Najmro”

Fot. Robert Pałka

„Najmro” promowany jest jako komedia akcji o mistrzu złodziei i ucieczek. Producentami filmu są Andrzej Papis, Maciej Sowiński, Aleksandra Kułakowska (producentka kreatywna) i Ewa M. Pawłowska (producentka nadzorujaca) z TFP, Beata Barcz z Polsatu i Agnieszka Odorowicz z Cyfrowego Polsatu. Więcej o filmie pisaliśmy tutaj.

„Proste rzeczy”

„Pewnego dnia w domu Błażeja pojawia się wujek. To wydarzenie zmusza go skonfrontowania się ze swoją przeszłością”, czytamy na stronie First Cut+.

„Proste rzeczy” brały udział w wydarzeniu Polish Days w 2018 roku (Works in Progress). Producentką filmu jest Magdalena Sztorc i Przemysław Miękinia z Before My Eyes.

Pełna lista filmów znajduje się na stronie wydarzenia.

O uczestnikach i nowej inicjatywie jako pierwsze napisały portale Cineuropa i Film New Europe


12.12.2019