Nakręć swój pierwszy film ze Szkołą Wajdy

Do 7 maja trwa rekrutacja do nowej edycji Przedszkola Filmowego organizowanego przez Szkołę Wajdy. Projekt kierowany jest do licealistów i studentów pierwszych lat studiów. Udział w programie jest bezpłatny.

Rekrutacja

Chętni do uczestniczenia w programie powinni do 7 maja wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie www.wajdaschool.pl. Na podstawie kwestionariusza oraz rozmowy kwalifikacyjnej, która odbędzie się pomiędzy 18. a 20. maja, do udziału w kursie zakwalifikuje się 15 uczestników. Program trwa rok. Sesje odbywają się raz w miesiącu w weekendy.

Realizacja filmu

Efektem kursu ma być średnio lub pełnometrażowy film, zrealizowany siłami wszystkich uczestników. Film ma opowiadać o środowisku młodych ludzi w Polsce, o ich pokoleniu. Uczestnicy kursu będą przyglądać się swojemu otoczeniu, rodzinom, przyjaciołom, ludziom spotkanym niedaleko. Ma to być portret ich świata widziany ich oczami. Organizatorzy będą starali się rozwijać pomysły uczestników w taki sposób, żeby z pojedynczych fragmentów otrzymać spójny film.

O programie

Przedszkole Filmowe to program skierowany do młodych ludzi, którzy interesują się filmem. Organizatorzy zapraszają wszystkich powyżej 15. roku życia, którzy podjęli już pierwsze próby fotograficzne, filmowe lub literackie. Od uczestników nie jest wymagane duże doświadczenie filmowe, liczy się potencjał, który będzie mógł być rozwinięty w trakcie programu.

 

Przedszkole poprowadzą: Edyta Wróblewska, Maciej Cuske i Marcin Sauter – absolwenci Szkoły Wajdy. Na zajęcia zapraszani są twórcy, tacy jak: Andrzej Wajda, Wojciech Marczewski, Marcel Łoziński, Jacek Bławut oraz inni profesjonaliści z branży filmowej: operatorzy, dźwiękowcy, montażyści i producenci.

 

Więcej informacji na www.wajdaschool.pl.

 

Na podstawie informacji prasowej

18.04.2014