Wygraj stypendium w Warszawskiej Szkole Filmowej

Polski Instytut Sztuki Filmowej i Warszawska Szkoła Filmowa ogłaszają konkurs na recenzję, w którym nagrodą jest stypendium o wartości 15.850 zł uprawniające do podjęcia trzyletnich studiów licencjackich w Warszawskiej Szkole Filmowej na kierunku reżyseria w specjalności filmoznawstwo praktyczne.

Prześlij recenzję do 31 sierpnia

Osoby, które chcą wziąć udział w konkursie muszą przesłać do 31 sierpnia 2012 na adres promocja@szkolafilmowa.pl zgłoszenie i recenzję (maks. 3000 znaków) jednego z następujących filmów: „Kac WaWa” Łukasza Karwowskiego, „Big Love” Barbary Białowąs, „W ciemności” Agnieszki Holland i „Sala Samobójców” Jana Komasy. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 10 września 2012.

Filmoznawstwo praktyczne

Filmoznawstwo praktyczne to studia adresowane do osób, które chcą połączyć rzetelne wykształcenie kulturoznawcze i filmoznawcze z opanowaniem umiejętności praktycznych. Studenci gruntownie poznają historię filmu, kierunki rozwoju kina współczesnego, teorię filmu, których nauczać będą znani polscy filmoznawcy. Pod okiem praktyków kina, będą również pisać scenariusze i kręcić własne filmy.

 

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy na stronie: www.szkolafilmowa.pl.

 

Na podstawie informacji prasowej

18.06.2012