Nauczycielu weź udział w konferencji Filmoteki Szkolnej

20 stycznia 2015 w Tarnowie odbędzie się konferencja Filmoteki Szkolnej „Jak pracować z tekstem filmowym w szkole?”. Konferencja jest skierowana do nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 stycznia.

O konferencji

Organizatorami konferencji są: PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej, Tarnowska Inicjatywa Oświatowa „e-ducaTIO” Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Urzędu Miasta Tarnowa we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Konferencja „Jak pracować z tekstem filmowym w szkole?” odbędzie się 20 stycznia, o godzinie 13.00 w Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie przy ulicy Nowy Świat 30. Spotkanie poprowadzą lokalni Liderzy Filmoteki Szkolnej: Agnieszka Grzegórzek-Zając i Mariusz Widawski.

Program konferencji

  • 12.30 – 13.00. Rejestracja uczestników.
  • 13.00 – 13.15. Co trzeba i co warto wiedzieć o Filmotece Szkolnej? Informacje o programie. Agnieszka Grzegórzek-Zając, Mariusz Widawski.
  • 13.45 – 15.15. Andrzej Wajda. Źródła i główne kierunki twórczości. Wykład – dr Agnieszka Morstin.
  • 15.30 – 17.45. Analiza wybranych fragmentów filmów Andrzeja Wajdy zawartych w Filmotece Szkolnej. Konwersatorium – dr Agnieszka Morstin.
  • 17.45 – 18.00. Podsumowanie i zakończenie konferencji. Agnieszka Grzegórzek-Zając, Mariusz Widawski.

Zgłoszenia

Aby wziąć udział w konferencji należy do 15 stycznia przesłać wypełniony formularz na adres: bok.tarnow@mcdn.edu.pl (prosimy o nie podpisywanie formularzy, podpis na formularzu będą mogli Państwo złożyć podczas rejestracji przed konferencją) lub dostarczyć wydrukowany i podpisany do Biura Obsługi Klienta MCDN ODN w Tarnowie, ul. Nowy Świat 30. Formularz można pobrać ze strony internetowej: www.e-ducatio.pl lub www.filmtekaszkolna.pl.

Informacje dodatkowe

Udział w konferencji jest bezpłatny. Uczestnicy otrzymają zaświadczenia o udziale w konferencji oraz materiały pomocnicze do pracy w szkole z programem Filmoteka Szkolna.

 

Źródło: filmotekaszkolna.pl.

07.01.2015