„Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham” w kinach

Współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej dokument Pawła Łozińskiego „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham” 23 września wejdzie do polskich kin.

„Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham”

Co kryje się pod słowem „miłość”? Żyjąc, często tworzymy z bliskimi więzi i węzły, które z czasem wydają się nam nie do rozsupłania. Film opowiada o dramacie dwóch kobiet, matki i córki związanych ze sobą trudnym, skomplikowanym uczuciem. Kluczowe dla bohaterek jest spotkanie z kimś trzecim, obcym – doświadczonym terapeutą profesorem Bogdanem de Barbaro.

Ekstremalnie bliskie kadry wyłapują każdą emocję na twarzach kobiet. Jako widzowie jesteśmy świadkami napięć, łez, żalu i frustracji. Podglądamy sesje na przestrzeni kilku miesięcy i widzimy, jak ewoluuje relacja matki i córki. Ale przecież to, co dzieje się za drzwiami gabinetu, powinno być owiane tajemnicą zawodową. Jak udało się Pawłowi Łozińskiemu złamać tę żelazną zasadę?

Film ze wsparciem PISF

Autorem filmu jest Paweł Łoziński. Za zdjęcia odpowiada Kacper Lisowski. Film został wyprodukowany przez firmę Łoziński Production, koproducentami dokumentu są: Telewizja Polska, Mazowiecki Instytut Kultury, Mazowiecki Fundusz Filmowy. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Dystrybutorem obrazu jest firma Against Gravity.

Nagroda na Krakowskim Festiwalu Filmowym

Film Pawła Łozińskiego pokazywany był podczas 56. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, gdzie zdobył nagrodę Srebrny Lajkonik dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego w Konkursie Polskim. Obraz otrzymał też nagrodę na 43. Ińskim Lecie Filmowym.

16.09.2016