New Horizons Polish Days Goes to Cannes 2019

Pięć polskich filmów na etapie produkcji zostanie zaprezentowanych na targach Marché du Film w ramach programu New Horizons’ Polish Days Goes to Cannes.

W ramach współpracy Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty po raz trzeci znalazł się wśród sześciu wybranych imprez filmowych z całego świata, które zaprezentują filmy na etapie produkcji w prestiżowym programie The Goes to Cannes podczas największych targów filmowych Marché du Film na 72. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.

The Goes to Cannes

The Goes to Cannes to program, do którego zapraszane są największe festiwale, aby przedstawić zagranicznej branży rodzime filmy, które nie mają jeszcze agentów sprzedaży, dystrybutorów, czy wyznaczonej premiery festiwalowej.

Wśród wybranych do tegorocznej edycji polskich filmów na różnych etapach produkcji (works-in-progress), które zaprezentowane zostaną w programie New Horizons’ Polish Days Goes to Cannes znalazły się następujące projekty:

  • „#toomanykicks” w reżyserii Macieja Ślęzaka, produkcja DayDream Production,
  • „Broad Peak” w reżyserii Leszka Dawida, produkcja East Studio,
  • „Jak najdalej stąd” w reżyserii Piotra Domalewskiego, produkcja Akson Studio,
  • „Syndrom zimowników” w reżyserii Piotra Jaworskiego, produkcja Kalejdoskop Film,
  • „Tony Halik. Born for Adventure” w reżyserii Marcina Borchardta, produkcja Furia Film.

Zamknięty pokaz New Horizons’ Polish Days Goes to Cannes odbędzie się wyłącznie dla przedstawicieli międzynarodowej branży filmowej (selekcjonerów festiwalowych, agentów sprzedaży, dystrybutorów, producentów, etc.) w Palais K, 19 maja w godzinach 10-12 podczas 72. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.

„Maryjki” w ramach HAF Goes To Cannes

„Maryjki”, pierwszy pełnometrażowy film Darii Woszek, zdobyły główną nagrodę na prestiżowych targach 17th Hong Kong-Asia Film Financing Forum. Dzięki nagrodzie polski film będzie miał możliwość wzięcia udziału w prezentacji filmu w ramach programu HAF Goes To Cannes, która odbędzie się w Palais K, 18 maja w godzinach 16-18. 

Grecko-polska koprodukcja w ramach Thessaloniki Goes To Cannes

„Apples” to debiut greckiego reżysera Christosa Nikou. Polskim koproducentem jest Mariusz Włodarski z Lava Films. Film weźmie udział w prezentacji w ramach programu Thessaloniki Goes To Cannes, która odbędzie się w Palais K, 20 maja w godzinach 14-16. 

Więcej informacji na stronie www.marchedufilm.com


16.04.2019