New Horizons' Polish Days Goes to Cannes

Pięć polskich filmów na etapie produkcji zostanie zaprezentowanych na targach Marché du Film w ramach programu New Horizons’ Polish Days Goes to Cannes.

Z inicjatywy Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty znalazł się wśród 10 festiwali z całego świata, które zaprezentują wybrane przez siebie filmy na etapie produkcji w prestiżowym programie The Goes to Cannes podczas największych targów filmowych Marché du Film na 70. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.

The Goes to Cannes

to program, do którego zapraszane są największe festiwale, aby przedstawić zagranicznej branży rodzime filmy, które nie mają jeszcze agentów sprzedaży, dystrybutorów, czy wyznaczonej premiery festiwalowej.

Festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty wraz z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej ma zaszczyt zaprezentować selekcję wybranych, polskich filmów na różnych etapach produkcji (works-in-progress) w  programie New Horizons’ Polish Days Goes to Cannes, który będzie zapowiedzią wydarzenia branżowego Polish Days odbywającego się w czasie festiwalu.

„Obecność na tak prestiżowych targach filmowych jak Marché du Film w Cannes, to znakomita szansa na promocję polskich produkcji filmowych w różnych fazach realizacji. Wspólnie z festiwalem T-Mobile Nowe Horyzonty od sześciu lat z powodzeniem organizujemy na wrocławskim festiwalu Polish Days, wydarzenie branżowe, które zyskało wyjątkową renomę wśród twórców i producentów. Teraz, w ramach New Horizons’ Polish Days Goes to Cannes, aż pięć polskich produkcji zostanie zaprezentowanych najważniejszym agentom sprzedaży, dystrybutorom i selekcjonerom festiwalowym z całego świata” – podkreśla Magdalena Sroka, dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

New Horizons’ Polish Days Goes to Cannes

W programie New Horizons’ Polish Days Goes to Cannes w dniu 23 maja, zaprezentowanych zostanie 5 tytułów,  w tym 3 pełnometrażowe debiuty: „Diagnoza”- film dokumentalny w reżyserii Ewy Podgórskiej, „Trzy upadki świętego” – debiut fabularny Jacka Januszyka, „Wieża. Jasny dzień.” – debiut fabularny Jagody Szelc oraz film animowany Mariusza Wilczyńskiego „Zabij to i wyjedź z tego miasta” i najnowszy film Doroty Kędzierzawskiej „Żużel.”

Zamknięty pokaz New Horizons’ Polish Days Goes to Cannes odbędzie się 23 maja, w godz. 10.00-12.00 w Palais K- level 4 w Pałacu Festiwalowym, podczas 70. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes .

Więcej informacji na stronie www.marchedufilm.com.

Polish Days

to najważniejsze wydarzenie branżowe MFF T-Mobile Nowe Horyzonty, współorganizowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Przedstawiciele branży filmowej z całego świata na zamkniętych pokazach poznają najnowsze kino polskie na każdym etapie produkcji: oglądają gotowe filmy i fragmenty filmów w fazie post-produkcji oraz uczestniczą w prezentacjach projektów w developmencie. Jak co roku, organizatorzy spodziewają się ok. 200 gości – agentów sprzedaży, dystrybutorów, selekcjonerów festiwali filmowych, producentów. To znakomita możliwość dla producentów i twórców polskich filmów na promocję ich projektów, zaplanowanie strategii festiwalowej filmów oraz znalezienie zagranicznych partnerów (agentów sprzedaży, koproducentów, dystrybutorów).         

Polish Days odbędą się w dniach 8-10 sierpnia 2017 podczas 17. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty (3-13 sierpnia 2017).

Zgłoszenia przyjmowane są do 22 maja 2017.

Więcej informacji na stronie www.nowehoryzonty.pl.

Informacja prasowa

27.04.2017