"Nie ten człowiek" nagrodzony w Nowym Jorku

Komedia „Nie ten człowiek” w reżyserii Pawła Wendorffa otrzymała nagrodę dla Najlepszego Filmu Fabularnego na zakończonym 19 lipca 2012 Long Island International Film Expo 2012 w Nowym Jorku. Film był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Nie ten człowiek

„Nie ten człowiek” to utrzymana w groteskowym tonie komedia absurdu. Film opowiada historię prawie trzydziestoletniego Kuby, który za namową rodziców, decyduje się podjąć pierwszą w swoim życiu pracę. Przyjmuje posadę dostawcy zakupów, ale od samego początku prześladuje go pech: staje się świadkiem kolizji drogowej, a nie ma przy sobie dowodu tożsamości, więc trafia na komendę, żeby złożyć zeznania. W filmie wystąpili m.in. Piotr Adamczyk, Jan Frycz, Wojciech Pszoniak, Kinga Preis, Lesław Żurek, Krzysztof Globisz, Jacek Braciak.

Kolejna nagroda dla filmu ze wsparciem PISF

Obraz wyprodukowany przez łódzką firmę Anima-Pol zdobył już główną nagrodę w kategorii Najlepszy Fabularny Film Zagraniczny na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Columbia Gorge, nagrodę dla Najlepszego Reżysera Filmu Fabularnego na The World Music and Independent Film Festival w Waszyngtonie, a także wyróżnienie na Los Angeles International Underground Film Festival. Film był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej i Miasto Łódź.

Więcej informacji o festiwalu na stronie: liifilmexpo.org/sections/about.html.

 

Na podstawie informacji prasowej

23.07.2012