Niedziela z polskim filmem dokumentalnym w TVP Kultura

26 maja, w dniu rozpoczęcia 53. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, TVP Kultura zaprasza na specjalną niedzielę poświęconą polskim filmom dokumentalnym.

Rozmowy z polskimi reżyserami

Dokumenty cieszą się obecnie ogromną popularnością, zdobywają nagrody na festiwalach polskich i zagranicznych, trafiają na ekrany kinowe częściej, niż w ostatnich latach, a producenci częściej produkują ich wersje długometrażowe. Gośćmi Maksa Cegielskiego w tym wydaniu Niedzieli z… będą wybitni polscy dokumentaliści: Lidia Duda, Maria Zmarz-Koczanowicz, Maciej Drygas, Paweł Kloc, Michał Marczak, Piotr Stasik i Tomasz Wolski.

Polskie filmy dokumentalne

W ramach pasma będą prezentowane również filmy dokumentalne: o godz. 17:25 „Cudze listy” Macieja Drygasa, o godz. 19:00 „Kobieta poszukiwana” w reżyserii Michała Marczaka, a o godz. 19:50 film „Koniec lata” Piotra Stasika. O godz. 22:55 w paśmie Więcej niż fikcja pokazana zostanie „Kołysanka z Phnom Penh” Pawła Kloca, za który twórca otrzymał Gwarancję Kultury w 2012 roku.

Najnowsze produkcje w TVP Kultura

Ponadto, od 27 do 30 maja codziennie na antenie TVP Kultura będą pokazywane filmy prezentowane na tegorocznym Krakowskim Festiwalu Filmowym, wśród nich: „Krzysztof Warlikowski – Nowy sen”, „Uwolnić motyla”, „Wypadek”, „Matka 24h”, „Tajemnica Góry Malakka” oraz „Campo Di Fiori”. Relacje z festiwalowych wydarzeń pojawią się także w Informacjach Kulturalnych (poniedziałek, środa i piątek, godz. 20:00).

 

Więcej informacji: www.tvpkultura.tvp.pl.

 

Informacja prasowa

13.05.2013