"Nieulotne" na festiwalu Sundance

Jakub Gierszał i Magdalena Berus w filmie
Jakub Gierszał i Magdalena Berus w filmie „Nieulotne”. Fot. Michał Englert

 

Współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej film „Nieulotne” w reżyserii Jacka Borcucha zostanie pokazany w Konkursie Głównym na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Sundance, który odbędzie się w dniach 17-27 stycznia 2013.

Światowa premiera w Sundance

Najnowszy film Jacka Borcucha „Nieulotne” zakwalifikował się do Konkursu Głównego (World Dramatic Competition) festiwalu Sundance. Polski obraz powalczy o nagrody razem z 11 innymi filmami z całego świata. Pokaz filmu na festiwalu będzie jego światową premierą.

Drugi film Jacka Borcucha w Konkursie Głównym

„Nieulotne” jest już drugim współfinansowanym przez PISF filmem Jacka Borucha, który zostanie pokazany w Sundance w Konkursie Głównym. W 2010 roku amerykańska publiczność mogła zobaczyć na festiwalu „Wszystko, co kocham”.

Nieulotne

„Nieulotne” to pulsująca emocjami historia miłości Michała i Kariny, pary polskich studentów, którzy poznają się i zakochują podczas wakacyjnej pracy w słonecznej Hiszpanii. Beztroski romans zostanie przerwany przez dramatyczne wydarzenie, które na zawsze odmieni życie bohaterów.

Gierszał i Berus w rolach głównych

Autorem scenariusza jest Jacek Boruch. Zdjęcia do filmu zrealizował Michał Englert. Ścieżkę dźwiękową stworzył Daniel Bloom. W role głównych bohaterów wcielili się Jakub Gierszał i Magdalena Berus. Na ekaranie partnerują im Andrzej Chyra, Joanna Kulig, Ángela Molina i Juanjo Ballesta.

Film ze wsparciem PISF

Film „Nieulotne” jest polsko-hiszpańską koprodukcją. Producentam obrazu jest Mañana, a koproducentami Krakowskie Biuro Festiwalowe i Espiral Producciones S.A. Film był współfinansowany przez Regionalny Fundusz Filmowy w Krakowie, Miasto Kwidzyn i PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. Polskim dystrybutorem obrazu jest Kino Świat. Światową sprzedażą filmu zajmuje się AP Mañana. Film trafi na ekrany polskich kin 8 lutego 2013.

MFF Sundance

Festiwal Sundance jest jednym z najważniejszych świecie festiwali kina niezależnego. Impreza wymyślona przez aktora Roberta Redforda, odbywa się od 1981 roku w stanie Utah w USA. Sundance Film Institute wspomaga kino niezależne – daje stypendia reżyserom, scenarzystom i producentom, a także współfinansuje filmy.

 

Więcej informacji o festiwalu na stronie: www.sundance.org.

Oficjalna strona filmu „Nieulotne”: www.nieulotne.pl.

 

Paulina Bez

29.11.2012