„Niewinne” w kinach w Japonii

Współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej film „Niewinne” w reżyserii Anne Fontaine 5 sierpnia 2017 r. wszedł na ekrany kin w Japonii.

„Niewinne” w japońskich kinach

Film „Niewinne” wszedł na ekrany kin w Japonii 5 sierpnia 2017 r. Dystrybutorem filmu jest firma Longride. Japoński tytuł filmu to „Yoake-Inori”.

Współfinansowane przez PISF „Niewinne” w reżyserii Anne Fontaine były rozpowszechniane już m.in. w Nowej Zelandii, Belgii, Holandii, USA, Norwegii, Danii, Estonii, Portugalii, Hiszpanii, Finlandii, na Węgrzech, Australii i we Francji, w której film obejrzało ponad 720 tysięcy widzów.

11 marca 2016 film wszedł na ekrany polskich kin, dystrybuowany przez firmę Kino Świat.

Obraz cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród zagranicznych dystrybutorów. Film został sprzedany także m.in. do Kanady, Brazylii, Meksyku, Włoch, Danii, Szwecji, Grecji, Szwajcarii, Kolumbii czy Wielkiej Brytanii.

„Niewinne”

Akcja filmu „Niewinne” rozgrywa się w Polsce, zimą 1945 roku. Mathilde Beaulieu (Lou de Lâage) to młoda stażystka pracująca w lokalnym oddziale francuskiego Czerwonego Krzyża, który ma na celu odnalezienie, wyleczenie i repatriację Francuzów ocalonych z niemieckich obozów. Pewnego dnia do szpitala przyjeżdża polska zakonnica. Łamanym francuskim błaga Mathilde, żeby wróciła z nią do klasztoru.

Obsada

Niewinne

„Niewinne”, fot. Anna Włoch, Aeroplan Film

W filmie wystąpili: Lou de Lâage („Respire”, „Jappeloup” – nominowana do Cezara w kategorii Najbardziej obiecującej aktorki), Vincent Macaigne („Eden”) oraz polskie aktorki m.in. Agata Kulesza („Ida”), Agata Buzek („Rewers”) i Joanna Kulig („Sponsoring”, „Ida”).

Międzynarodowa koprodukcja ze wsparciem PISF

Producentami filmu są Eric i Nicolas Altmayer z Mandarin Cinema („Saint Laurent” Bertranda Bonello) oraz Philippe Carcassonne, a koproducentami Eliza Oczkowska i Klaudia Śmieja z Aeroplan Film (Polska), Mars Films, Canal+ Francja, nc+ Polska, France 2 Cinema i Scope Picture (Belgia) przy wsparciu Film Commission Poland. Zdjęcia do filmu autorstwa Caroline Champetier w całości były realizowane w Polsce. Za wizualną stronę produkcji odpowiadają polscy twórcy – Joanna Macha za scenografię oraz Katarzyna Lewińska za kostiumy. Film był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Japońska strona filmu: yoake-inori.com

07.08.2017