„Nina” w kinach

„Nina”

„Historia nieoczekiwanej trudnej miłości, pogmatwanych relacji, skomplikowanych wyborów. Małżeństwo Niny i Wojtka wkracza w fazę kryzysu. Od lat starają się o dziecko. Kolejne kroki, pomysły i działania nie przynoszą skutku. Szukają surogatki i tak poznają Magdę. To opowieść o gwałtownej miłości, której tradycyjne podziały po prostu nie interesują” – piszą producenci obrazu.

Nagrody dla „Niny”

Na początku roku „Nina” otrzymała na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Rotterdamie The Big Screen Award. Film zdobył ostatnio główną nagrodę w Konkursie Inne Spojrzenie 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Z kolei podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Carl w Karlskronie nagrodę za reżyserię otrzymała Olga Chajdas. 

Twórcy

Główne role w filmie zagrali Julia Kijowska, Eliza Rycembel i Andrzej Konopka. Scenariusz filmu napisały wspólnie Olga Chajdas oraz Marta Konarzewska. Autorem zdjęć jest Tomasz Naumiuk. Producentem i dystrybutorem filmu jest Film It. Film jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.


01.10.2018