Noc muzeów w Centrum Sztuki WRO

Sobota, 15.05.2010

Widok 7, Wrocław

 

19:00 – Sobotnia Wieczorynka Filmowa

 

O 19:00 – W programie autorskie, premierowe projekcje filmów najmłodszych twórców z Dziecięcego Studia Filmowego działającego przy CKWZ oraz najnowszych realizacji znanych wrocławskich twórców, opiekunów Studia: po raz pierwszy wyświetlone zostaną Korale czarownicy Anieli Lubienieckiej z cyklu Baśnie i bajki polskie i Kozucha Kłamczuchę Andrzeja Kukuły.

 

Od 22:00 – Portret wielokrotny w lustrach

 

Noc Muzeów to ostatni wieczór wystawy fotografii Witkacy.Psychoholizm, przygotowanej z okazji 70. rocznicy śmierci artysty. Wystawa prezentuje powiększone wydruki, wykonane z negatywów szklanych i odbitek, pochodzących z kolekcji Ewy Franczak i Stefana Okołowicza. Ekspozycja we WRO skupia się na autoportretach, realizowanych w formie działań przed obiektywem aparatu.

 

Jednym z najsłynniejszych zdjęć Witkacego jest wykonany w Petersburgu Autoportret wielokrotny w lustrach. Od 22:00 zapraszamy wszystkich, również rodziny, do odwiedzenia medialnej instalacji odnoszącej się do tego ikonicznego dzieła. Tylko tego wieczoru każdy będzie mógł wziąć udział w eksperymencie, współtworząc wirtualną galerię lustrzanych portretów. Każdy kto wykona autoportret, będzie mógł go otrzymać.

 

Informacja prasowa

12.05.2010