Noc z polskimi filmami w Multikinie

21 września w 19 kinach sieci Multikino odbędą się pokazy filmowe pod hasłem „Noc Buntu”. W programie znajdą się m.in. filmy współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Przewodnik dla Polaków

Głównym punktem wydarzenia będzie pierwszy polski pokaz na wielkim ekranie czterech filmów z cyklu dokumentalnego „Przewodnik do Polaków”. „Przewodnik do Polaków” to podróż do źródeł współczesnej polskiej kreatywności i poczucia wolności. Cykl ten wyprodukowany został przez Instytut Adama Mickiewicza w ramach Zagranicznego Programu Kulturalnego Polskiej Prezydencji 2011. Podczas „Nocy Buntu” zaprezentowany zostanie zrealizowany w ramach Przewodnika film „Beats of Freedom” Wojciecha Słoty i Leszka Gnoińskiego oraz  „Political Dress” Judyty Fibiger, „Art of Freedom” Marka Kłosowicza i Wojciecha Słoty i „Toys” Andrzeja Wolskiego.

„Jesteś Bogiem”

Podczas „Nocy Buntu” odbędzie się również premierowy pokaz produkcji „Jesteś bogiem” Leszka Dawida. Film z rewelacyjną rolą debiutanta Marcina Kowalczyka był wydarzeniem festiwalu w Gdyni, na którym młody aktor otrzymał Nagrodę za Debiut Aktorski.

„Wszystko co kocham” i „Ucieczka z kina Wolność”

W repertuarze znajdą się też filmy, które – niezależnie od metryki – obrosły już legendą i zasłużenie zdobyły status kultowych. Wśród nich między innymi „Wszystko co kocham” Jacka Borcucha i „Ucieczka z kina Wolność” Wojciecha Marczewskiego: film, który zostanie zaprezentowany ze zremasterowanej kopii cyfrowej.

 

Więcej o programie „Nocy Buntu”: www.multikino.pl.

 

Na podstawie informacji prasowej opracowała Marta Sikorska

14.09.2012