Nominacja Raindance dla "The Big Leap"

„The Big Leap” Kristoffera Rusa znalazł się wśród pięciu nominowanych filmów do nagrody dla najlepszego krótkiego metrażu na festiwalu Raindance w Wielkiej Brytanii.

„The Big Leap”

 

Czy Bóg istnieje? Wszystko zaczęło się od tego pytania, które Kristoffer Rus, szwedzki reżyser, chciał zadać w dobie globalnego kryzysu finansowego. Trójka bohaterów spotyka się na dachu jednego z drapaczy chmur. Łączy ich ten sam cel – z powodu globalnego kryzysu finansowego chcą popełnić samobójstwo. Konflikt zaczyna się, kiedy wychodzi na jaw, że każdy z bohaterów ma inne poglądy na temat życia po śmierci: Sarah jest wierząca, John jest ateistą, a Ben niezdecydowanym agnostykiem. Jedynym sposobem na to, aby dowiedzieć się, kto ma rację, jest Wielki Skok (The Big Leap). W rolach głównych zagrali: Tilly Scott Pedersen (Sarah), Gustaf Skarsgård (John) i Arkadiusz Jakubik (Ben).

 

„The Big Leap” jest polsko-szwedzką koprodukcją. Producentem filmu jest Prasa i Film, koproducentami East of West Cinema AB, TVP S.A., ATM FX i WFDiF. Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Szwedzki Instytut Filmowy.

Raindance Film Festiwal

to jedna z najciekawszych prezentacji kina niezależnego na świecie. Poza festiwalem filmowym Raindance to także warsztaty, kursy, spotkania i konferencje oraz promocja kina niezależnego w cyklu całorocznych projekcji. 21. edycja festiwalu odbędzie się w dniach 25 września – 6 października w Londynie. Wśród tegorocznego jury Raindance znaleźli się m.in.: Julian Assange (WikiLeaks), aktor Jason Flemyng, czy wokalistka Portishead Beth Gibbons. Nagrody zostaną wręczone na uroczystej gali wieńczącej festiwal, 5 października w Londynie, w kinie Vue Piccadilly.

 

Pokaz „The Big Leap” na Raindance Film Festival odbędzie się 28 września w kinie Vue Piccadilly o godz. 12.00 w sekcji ‚Pulp Fictions’. Więcej o festiwalu na www.raindance.org.

 

Na podstawie informacji prasowej

27.09.2013