Nominowani do Paszportów Polityki

Tygodnik Polityka ogłosił nominacje do tegorocznych, osiemnastych już, Paszportów Polityki. W kategorii Film wyróżnieni zostali w ten sposób Marek Lechki, Marcin Wrona i Paweł Sala.

Redakcja tak pisze o „Trzech solistach”:

– Akcja ich filmów toczy się tu i teraz – rozpoznajemy w nich Polskę może gorszą, mniej atrakcyjną, ale prawdziwą. Przede wszystkim jest to kino profesjonalne, od dobrego, dopracowanego scenariusza poczynając, na montażu kończąc. Wyróżnieni przez nas reżyserzy potrafią również pracować z aktorami, co w polskim kinie bynajmniej nie jest częste. […] Jeszcze jeden rys wspólny – nominowani reżyserzy traktują bardzo serio widza, skazanego na co dzień na krajowe komedie romantyczne, obwoływane w hałaśliwych, płatnych reklamach „wydarzeniami sezonu”. Wydarzeniami są w rzeczywistości takie filmy, jakie robią Wrona, Sala i Lechki.

Paszporty Polityki nagradzają co roku młodych nieznanych jeszcze powszechnie twórców w sześciu kategoriach. Takich, którzy pozwalają snuć wielkie nadzieje na przyszłość. Nazwiska tegorocznych zwycięzców ogłoszone zostaną 18 stycznia 2011.

19.11.2010