Notofest – 3. Festiwal Filmowy Suwałki

3. Festiwal Filmowy Suwałki organizuje konkurs filmów krótkometrażowych „no to short”. Jest on dedykowany młodym twórcom i pasjonatom kina, którzy za pomocą krótkich form chcą opowiedzieć swoją historią.

Zgłoś swój film

W jury tegorocznego konkursu zasiądą Kinga Dębska, Marian Dziędziel oraz Arkadiusz Tomiak. Filmy na konkurs można przesyłać do 15 lipca. Szczegóły są dostępne na stronie: www.notofest.pl/zglos-film.

notofest

Festiwal notofest tworzony jest z miłości do kina przez pasjonatów a zarazem doświadczonych praktyków świata kultury, których celem jest szerzenie kultury filmowej i integracja środowisk twórczych.

„Na terenie najbardziej wysuniętego na północny-wschód miasta Polski aranżujemy przestrzeń wymiany doświadczeń oraz dialogu twórców z całego kraju. Naszą ideą jest poszukiwanie nowych form przekazu za pomocą magii kina w pięknych okolicznościach natury z dala od zgiełku wielkich miast.

Chcemy być bliżej małych historii, zwrócić uwagę na krótkie formy filmowe oraz niezwykłe opowieści skrywane często w szufladzie. Wychodzimy z założenia, że nawet kilka minut może zmienić sposób pojmowania świata, dlatego od początku istnienia festiwalu, organizowany jest konkurs krótkometrażowych filmów fabularnych «no to short», którego wyniki prezentujemy podczas uroczystej Gali organizowanej w Suwalskim Ośrodku Kultury. Rokrocznie zwycięzców, z setek nadesłanych filmów, wyłania profesjonalne Jury.

Ponadto podczas Festiwalu, prezentujemy starannie wyselekcjonowane dzieła polskiej i zagranicznej kinematografii. Wyświetlamy odważne i inspirujące kino artystyczne”, piszą organizatorzy.

Pokazom towarzyszą liczne wydarzenia specjalne:

  • spotkania i dyskusje z artystami, autorytetami w dziedzinie kinematografii,
  • warsztaty filmowe podstaw sztuki filmowej i wykłady mistrzowskie,
  • projekcje filmowe w plenerze no to Kino.

notofest – Festiwal Filmowy Suwałki jest rozwijającą się imprezą cykliczną, której ambicją jest nie tylko szerzenie sztuki filmowej, ale także promocja pięknej Suwalszczyzny i całego województwa.

Odbiorcami wydarzenia są mieszkańcy województwa podlaskiego oraz turyści odwiedzający Suwalszczyznę, miłośnicy sztuki filmowej, twórcy audiowizualni z całego kraju. Festiwal zakłada część stricte branżową, warsztatową oraz przyjemne spędzenie czasu na nocnym kinie plenerowym organizowanym w samym centrum Suwałk – placu Marii Konopnickiej.

Dodatkowe informacje dotyczące tegorocznego festiwalu na www.notofest.pl

Na podstawie informacji prasowej


08.07.2019