Nowa lokalizacja polskiego stoiska na targach w Cannes

Organizowane przez PISF polskie stoisko będzie mieściło się na terenie Village International w bezpośrednim sąsiedztwie Pałacu Festiwalowego oraz innych stoisk narodowych kinematografii. Stoisko będzie otwarte dla polskich filmowców, a jego głównym celem jest promocja polskich filmów oraz branży filmowej.

72. edycja Festiwalu Filmowego w Cannes odbędzie się w dniach 14 do 25 maja, a towarzyszące mu targi Marché du Film w dniach 14 – 23 maja. Polska kinematografia jest regularnie obecna na Lazurowym Wybrzeżu, a osią naszej obecności w Cannes jest stoisko targowe organizowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. W ostatnich latach mieściło się ono w Hotelu Grand przy La Croisette, w tym roku Polish Pavillon przenosi się w bliskie sąsiedztwo Pałacu Festiwalowego, do Village International – Riviera.

Stoisko znajdzie się tym samym bliżej centrum wydarzeń i będzie miało większą powierzchnię i będzie bardziej dostępne dla uczestników targów, którzy intuicyjnie szukają narodowych pawilonów na terenie Village International.

PISF zaprasza producentów i reprezentantów branży filmowej do korzystania z polskiego stoiska podczas Marché du Film. Rezerwacji terminów na spotkania indywidualne można dokonać pod adresem: rsvp@pisf.pl, decyduje kolejność zgłoszeń. Wstęp na Marché du Film jest możliwy tylko z akredytacją targową lub festiwalową.

Przypominamy, że w ramach PO Promocja polskiego filmu za granicą, priorytet III Stypendia zagraniczne – przedstawiciele zawodów filmowych mogą ubiegać się o stypendia pokrywające do 90% kosztów uczestnictwa w zagranicznych wydarzeniach branżowych w celu pozyskania koproducentów, agentów sprzedaży oraz w celu prezentacji projektu dla selekcjonerów festiwali. Nabór wniosków prowadzony jest w trybie ciągłym.

Nabór do katalogu Poles in Cannes

Jednocześnie informujemy, że Film Commission Poland przygotowuje kolejną edycję elektronicznego katalogu POLES IN CANNES, który zawiera informacje o przedstawicielach polskiego rynku filmowego uczestniczących w festiwalu i targach. Katalog ma na celu promowanie polskiej obecności w Cannes oraz ułatwienie komunikacji zagranicznym podmiotom zainteresowanym współpracą z naszym przemysłem filmowym. Zgłoszenia do katalogu przyjmowane są do 1 kwietnia br. pod tym linkiem.


18.03.2019