Nowa Strona Akademii Polskiego Filmu

Ruszyła nowa strona Akademii Polskiego Filmu www.akademiapolskiegofilmu.pl – źródło wiedzy na temat historii kina polskiego.

Kompendium wiedzy o polskim kinie

Na stronie, oprócz informacji o programie zajęć odbywających się w pięciu miastach, znaleźć można także materiały dotyczące 120 filmów z programu Akademii – kilkaset posegregowanych tematycznie publikowanych w całości tekstów z „Kwartalnika Filmowego” i miesięcznika „Kino”. Na stronie są też opisy filmów, biogramy twórców, cytaty z prasy i z literatury, fragmenty scenariuszy, dialogi filmowe, fotosy i werki z planów, plakaty, a przede wszystkim materiały wideo, m.in. wykłady najwybitniejszych filmoznawców: profesorów i doktorów z ośrodków akademickich z całej Polski i wywiady z twórcami z archiwum Telewizji Kino Polska. Materiałów będzie stale przybywać.

 

www.akademiapolskiegofilmu.pl

 

Strona Akademii została stworzona z myślą o studentach, którzy będą przygotowywać się do egzaminu lub pisać pracę z historii polskiego filmu oraz wszystkich osobach, które chcą poszerzyć swoją wiedzę o rodzimym kinie.

 

Natalia Chojna

23.09.2013