Nowa "trzydziestka" Studia Munka

12 sierpnia 2014 roku w Katowicach rozpoczęła się realizacja filmu „Niekoniecznie o Jędrzeju” w reżyserii Olgi Kałagate. Zdjęcia, które potrwają do 20 sierpnia, kręcone będą również w Szczecinie. Za produkcję odpowiedzialne jest, działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich, Studio Munka.

„Niekoniecznie o Jędrzeju”

to opowieść o Barbarze, którą w filmie zagra Aleksandra Konieczna. Bohaterka nie umie pozbierać się po śmierci ukochanego męża. Żyje z dnia na dzień w mieszkaniu pełnym jego rzeczy. Jej jedynym towarzystwem jest córka oraz niesforny pies. Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy pewnego dnia, jak gdyby nigdy nic, do domu powraca zmarły mąż – Jędrzej, którego zagra Marek Kalita. W filmie wystąpią również Martyna Peszko i Danuta Lewandowska.

Film o tym, co w życiu najtrudniejsze

– „Niekoniecznie o Jędrzeju” to historia, która w ciepły, humorystyczny sposób, próbuje opowiedzieć o relacji dwójki kochających się osób i o tym, co w życiu najtrudniejsze – mówi o swoim fabularnym debiucie krótkometrażowym reżyserka. Olga Kałagate jest absolwentką reżyserii filmowej na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach, pisze scenariusze, jest również animatorką.

 

Za wizualną stronę filmu odpowiedzialna będzie Weronika Bilska, młoda operatorka obrazu, która ma na swoim koncie realizację zdjęć do ponad 20 tytułów – etiud, dokumentów i fabuł. Producentem wykonawczym i koproducentem „Niekoniecznie o Jędrzeju” jest Wytwórnia Filmów Oświatowych.

 

Na podstawie informacji prasowej

12.08.2014