Nowe kierunki w AMA Film School

Krakowska Akademia Multi Art w roku akademickim 2016/2017 otwiera nowe kierunki kształcenia filmowego.

Muzyka i Dźwięk w Filmie

Kierunek Muzyka i Dźwięk w Filmie to dwuletni, zaoczny kierunek obejmujący całokształt zagadnień związanych z realizacją dźwięku i muzyki w filmie, TV, reklamie i multimediach. Uczestnicy poznają w praktyce całą drogę dźwięku filmowego od rejestracji dźwięku na planie, przez postprodukcję i montaż dźwięku po zgranie finalne, wraz z nowoczesnym sound designem.

Kierunek powstał przy wsparciu Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Współpraca gwarantuje warsztaty i master class ze znanymi realizatorami dźwięku zza granicy, także z Hollywood. Prowadzącym kierunek jest laureat wielu nagród filmowych, reżyser dźwięku Michał Fojcik.

Dziennikarstwo Multimedialne

Kierunek Dziennikarstwo Multimedialne to stacjonarny, roczny kierunek, który przygotowuje słuchaczy do samodzielnej pracy w nowoczesnym dziennikarstwie multimedialnym, zarówno jako autorów, jak i realizatorów. Na kierunku prowadzone będą zajęcia z zakresu reżyserii form audiowizualnych, sztuki operatorskiej, realizacji dźwięku, montażu elektronicznego i grafiki komputerowej, praktyki lektorskiej, produkcji telewizyjnej, plastyki obrazu, wizażu i organizacji przestrzeni filmowej.

Wykładowcami są pracownicy wyższych uczelni, praktycy nowoczesnych stacji TV, portali internetowych i filmu .

Zapisy i rekrutacja trwają do 30.07.2016.

Więcej na stronie Akademii Multi Art.

Informacja prasowa

08.06.2016