Nowe kino polskie w TVP Kultura

W TVP Kultura jesienią pojawi się polskie nowe kino, cieszące się coraz większym zainteresowaniem widzów. Najlepsze polskie produkcje ostatnich lat współfinansowane przez PISF zostaną zaprezentowane w kolejnym tygodniu tematycznym pod koniec września.

Polskie premiery

Po raz pierwszy na antenie TVP Kultura zostanie pokazany film „Matka Teresa od kotów” – debiut fabularny Pawła Sali, uznanego dramaturga i reżysera teatralnego. Po raz pierwszy widzowie TVP Kultura obejrzą także „Wojnę polsko-ruską” – adaptację powieści Doroty Masłowskiej w reżyserii Xawerego Żuławskiego.

Debiuty znakomitych reżyserów i aktorów

W ramach tygodnia tematycznego pokazane zostaną również: film „Moja krew” w reżyserii Marcina Wrony, w którym główną rolę zagrał Eryk Lubos, „33 sceny z życia” wyreżyserowane przez Małgorzatę Szumowską, nagrodzone przez TVP Kultura Gwarancją Kultury 2009 dla najlepszego filmu oraz „Wszystko co kocham” Jacka Borcucha z Mateuszem Kościukiewiczem i Jakubem Gierszałem.

Przed filmami zaprezentowane zostaną rozmowy z reżyserami.

 

Emisja: 24-28 września, godz. 20.20.

„Rozmowy o kinie i nie tylko”

W nowej ramówce TVP Kultura znajdzie się również program „Rozmowy o kinie i nie tylko”. Zarejestrowane na tegorocznym Gdynia Film Festival spotkania z osobowościami współczesnego polskiego kina poprowadzą Katarzyna Janowska i Maks Cegielski. Wśród ich rozmówców znaleźli się m.in. Agnieszka Grochowska, Agata Buzek, Andrzej Wajda, Leszek Dawid, Marcin Wrona, Maciej Stuhr, Tomasz Tyndyk i Marian Dziędziel.

Emisja: środy, godz. 20.20 (powtórki: środy, godz. 00.30, czwartki, godz. 16.20, soboty, godz. 10.50).

 

Więcej informacji: www.tvp.pl i www.facebook.com/tvpkultura.

 

Na podstawie informacji prasowej opracowała Marta Sikorska

17.09.2012