Nowe odsłony stron Polish Docs, Polish Shorts i Polish Animations

Strony internetowe Polish Docs, Polish Shorts i Polish Animations poświęcone filmom dokumentalnym, krótkometrażowym i animowanym można oglądać w nowej odsłonie. Obok dobrze znanych stron Polish Docs i Polish Shorts, które teraz zyskały nową strukturę i oprawę graficzną, pojawiła się trzecia, zupełnie nowa strona Polish Animations.

Strony ze wsparciem PISF

Strony internetowe powstały z inicjatywy Krakowskiej Fundacji Filmowej przy wsparciu PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w 2007 roku i stanowią uzupełnienie prowadzonych przez Fundację projektów Polish Docs, Polish Shorts i Polish Animations, których celem jest promocja polskich filmów w kraju i za granicą.

 

Strony Polish Docs, Polish Shorts i Polish Animations skierowane do twórców, producentów, dziennikarzy, przedstawicieli branży filmowej oraz widzów zawierają:

  • aktualizowaną na bieżąco bazę polskich filmów dokumentalnych, krótkometrażowych i animowanych zawierającą najnowsze produkcje, uzupełnianą na bieżąco również o filmy starsze
  • bazę polskich producentów z linkami do stron internetowych
  • bazę festiwali, programów grantowych, targów filmowych, warsztatów, instytucji filmowych, organizacji finansujących, itp.
  • aktualne informacje o nagrodach i wyróżnieniach dla polskich filmów na międzynarodowych festiwalach filmowych
  • informacje o zagranicznych pokazach i sukcesach polskich filmów
  • informacje o naborze na festiwale, warsztaty, pitchingi, targi filmowe, szkolenia i inne wydarzenia branżowe
  • wygodny kalendarz z datami festiwali, targów, warsztatów, terminami naboru, itp.
  • wywiady z twórcami, recenzje filmów, artykuły

Bieżące aktualności publikowane na wszystkich stronach są także rozsyłane w dwujęzycznym newsletterze. Nowe strony Polish Docs, Polish Shorts i Polish Animations dostosowane są również do obsługi urządzeń mobilnych.

 

Autorem projektu nowych stron jest krakowskie studio graficzne Teren Prywatny, a za jego realizację odpowiada Agencja Interaktywna YO.

 

Projekty Polish Docs, Polish Shorts i Polish Animations są realizowane ze wsparciem finansowym PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a ich partnerem jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.

 

Informacja prasowa

18.12.2014