Nowy festiwal - Podlasie SlowFest w Supraślu

Pierwsza edycja nowego festiwalu filmowego Podlasie SlowFest odbędzie się w dniach 1 lipca – 17 września 2017. 

Nowa inicjatywa Stowarzyszenia Nowe Horyzonty i Gutek Film

Nowa inicjatywa Stowarzyszenia Nowe Horyzonty i Gutek Film – festiwal Podlasie SlowFest odbędzie się w dniach 1 lipca – 17 września 2017 w Supraślu. Interdyscyplinarny festiwal oparty na idei ruchu slow, dający możliwość kontaktu ze sztuką w otoczeniu natury.

Podlasie SlowFest

Podlasie SlowFest jest skierowany do osób poszukujących kameralnych wydarzeń kulturalnych, wyciszenia oraz alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Festiwal z założenia ma być rozciągnięty w czasie – przez dwa i pół miesiąca odbywać się będzie jedno lub dwa artystyczne wydarzenia dziennie, co ma sprzyjać uważniejszemu odbiorowi sztuki oraz kontemplacji.

Współpraca z twórcami z Podlasia

Różne dziedziny twórczości (film, muzyka, teatr, literatura, słuchowiska radiowe, sztuki wizualne) będą współistniały z innymi propozycjami (kulinaria, warsztaty, wycieczki i spacery tematyczne). Podlasie SlowFest prezentować będzie dorobek niekonwencjonalnych artystów z różnych stron świata, a jednocześnie położy nacisk na współpracę z twórcami z Podlasia i podlaskimi instytucjami kultury oraz aktywne uczestnictwo miejscowej społeczności.

Oficjalna strona festiwalu: www.podlasieslowfest.pl.

Informacja prasowa 

16.05.2017