Nowy film Marka T. Pawłowskiego

Marek Tomasz Pawłowski , autor dokumentu „Uciekinier”, realizuje nowy film pt. „Dotknięcie anioła”.

„Dotknięcie anioła”

to historia exodusu polskiej rodziny Schoenker, która cudem uniknęła Holocaustu i począwszy od Oświęcimia po Bergen-Belsen przez sześć lat wojny przeszła piekło w kilku gettach, uciekając z każdej pułapki w ostatniej chwili.

 

Film oparty jest na wspomnieniach Henryka Schoenkera o tym samym tytule, które w 2005 ukazały się w wydawnictwie „Karta” i otrzymały nagrodę historyczną „Polityki”.

 

Krótkie impresje inscenizacyjne tworzą paradokumentalny charakter filmu, w którym przewodnikiem po historii jest sam Henryk Schoenker, wędrujący po śladach, kryjówkach, bunkrach Oświęcimia, Krakowa, Wieliczki, Bochni i Tarnowa. Zdjęcia odbywają się w Polsce oraz Niemczech i Izraelu.

Polsko-niemiecka koprodukcja ze wsparciem PISF

Film powstaje jako polsko-niemiecka koprodukcja Zoyda Art Production, Telewizji Polskiej, Westdeutscher Rundfunk Koln z dofinansowaniem Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, Media Bruksela Development oraz PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 

Poprzedni film Marka Tomasza Pawłowskiego „Uciekinier”, opowiadający o brawurowej ucieczce z Auschwitz, otrzymał 13 nagród na polskich i międzynarodowych festiwalach, jak również nominację do Emmy i Deutsche Kammerapreis, był pokazywany na wszystkich kontynentach i został zakupiony do Niemiec, Włoch, Finlandii, Danii, Szwecji, Brazylii, Nigerii i Japonii.

 

Premiera „Dotknięcia anioła” przewidziana jest na jesień 2013 roku.

12.11.2012