Nowy Filmweb w kwietniu

NowyFilmweb

 

W kwietniu portal filmowy Filmweb pojawi się w sieci w zupełnie nowej odsłonie. Zmieni się jego szata graficzna i sposób poruszania się po stronie.

 

Wszystkie zmiany zaprezentowane zostały wczoraj w Warszawie podczas konferencji prasowej.

 

Przeprowadziliśmy prawdziwą rewolucję – mówił Artur Gortych, prezes i twórca Filmwebu. – Postanowiliśmy wykorzystać potężny zasób informacji, który zgromadziliśmy przez lata.

 

Z rozbudowanych funkcji Filmwebu mogą obecnie korzystać tylko zarejestrowani użytkownicy. Jest ich ponad milion, co czyni go największym polskim portalem filmowym.

 

W nowej odsłonie, społecznościowe funkcje Filmwebu jeszcze się rozszerzą. Celem jest personalizacja profilów użytkowników. Nowością przy obsłudze strony będzie nowe narzędzie: gustomierz. Jego dzialanie mozna opisać w trzech krokach: użytkownik ocenia filmy, aby zmierzyć swój gust filmowy. Odkrywa filmy w swoim guście. I poznaje ludzi o podobnym guście.

 

Prace nad nową odsłoną trwały prawie dwa lata. Mam nadzieję, że nie niedługo słowo „gustopodobni” będzie na ustach wszystkich – podsumował Artur Gortych.

 

Zarówno kochający „Człowieka z kamerą” Dżigi Wiertowa, jak i fani „Harry’ego Pottera” odnajdą ludzi o podobnym guście filmowym. Dzięki tej sieci będą mogli się kierować oceną użytkowników, którzy mają podobny gust. – mówił Krzysztof Michałowski, dyrektor zarządzający portalu.

 

Każdy, kto się zarejestruje, będzie też mógł stworzyć spersonalizowany kokpit, na którym śledzić można aktywności znajomych i sprawdzić, co jest wyświetlane na ulubionych kanałach. 

 

Nowy Filmweb w wersji beta będzie dostępny dla wszystkich już w kwietniu tego roku.

 

18.03.2010