Nowy konkurs dla dokumentalistek

Tribeca Film Institute oraz CPH:DOX ogłaszają nowy konkurs IF/Then, dla dokumentalistek, pracujących nad filmami krótkometrażowymi.

IF/Then

Tribeca Film Institute w partnerstwie z CPH:DOX szukają obecnie projektów krótkometrażowych filmów dokumentalnych realizowanych przez europejskie reżyserki. Celem nowego programu jest odkrywanie i wzmocnienie obecności różnych głosów w krótkim filmie dokumentalnym, co przełoży się na szerszy dostęp do historii ludzi wywodzących się z różnych środowisk oraz większego zrozumienia i docenienia różnic między nami.

6 projektów podczas konkursowego pitchingu

6 projektów zgłoszonych do konkursu zostanie wyselekcjonowanych do pitchingu, który odbędzie się w Kopenhadze w marcu 2017 r., podczas CPH:DOX. Zwycięzca zostanie wybrany przez profesjonale jury i otrzyma 20 tys. dolarów na wsparcie produkcji filmu oraz wsparcie mentorskie i w zakresie promocji.  

Zgłoszenia do 23 stycznia 2017 r.

Swoje projekty dokumentalnych filmów krótkometrażowych, na każdym etapie produkcji, mogą zgłaszać kobiety filmowcy z Europy lub europejskie rezydentki. Projekty muszą wyróżniać się fascynującym bohaterem (bohaterami), trwać między 20 a 25 minut oraz być zrealizowane w okresie roku od uzyskania grantu. Dokumenty realizowane w języku innym niż angielski muszą mieć dołączone angielskie napisy.

Więcej informacji znajduje się na stronie: http://cphdox.dk/en/cphdox-and-tribeca-launch-short-documentary-competition/

27.12.2016