Nowy kosztorys filmu fabularnego

Zakończył się pierwszy etap prac nad nowym wzorem kosztorysu produkcji filmu fabularnego, który stanie się załącznikiem do wniosków o dofinansowanie w ramach Programów Operacyjnych PISF.

 

Wzór dokumentu powstaje we współpracy Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych.

 

Poniżej udostępniamy pliki kosztorysu w wersji dla komputerów PC oraz Mac. Do ich otwarcia i poprawnego działania niezbędne jest posiadanie programu MS Excel, w wersji nie niższej niż 2007 dla komputerów PC oraz 2011 dla komputerów Mac, oraz włączona obsługa makr. Więcej informacji na temat korzystania z plików znajduje się w instrukcji.

 

Utworzyliśmy specjalny adres e-mail: kosztorys@pisf.pl, pod który mogą Państwo przesyłać wszelkie sugestie oraz uwagi merytoryczne dotyczące nowego wzoru kosztorysu, a także jego funkcjonalności i ewentualnych błędów. Chcielibyśmy poznać również Państwa opinie na temat wygody korzystania z kosztorysu, jego intuicyjności, szaty graficznej itp. Termin nadsyłania uwag mija 30 lipca br.

 

Należy pamiętać, że jest to pierwsza, testowa wersja pliku. Wzór nie zawiera jeszcze m.in. limitów kosztów technicznych i technologicznych produkcji filmowej, ani szablonów wydruków, które zostaną dodane w dalszej kolejności.

 

Podsumowanie konsultacji środowiskowych odbędzie się podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni, we wrześniu bieżącego roku. Planujemy także szkolenia dla producentów.

 

Do pobrania:

16.07.2014