Nowy podręcznik dla scenarzystów

Na polskim rynku wydawniczym pojawiła się książka „Doskonalenie dobrego scenariusza” Lindy Seger. Podręcznik dla scenarzystów został wydany dzięki wsparciu PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Tajniki pisania scenariusza

„Doskonalenie dobrego scenariusza” Lindy Seger („Making a Good Script Great”) to jeden z najpopularniejszych podręczników dla scenarzystów na świecie. Książka przeprowadza czytelnika przez cały proces pisania scenariusza, proponując konkretne metody, które pomogą stworzyć tekst bardziej zwarty, wyrazisty i atrakcyjny dla potencjalnych nabywców. Podręcznik został opracowany na przykładach z klasyki kina i filmów z ostatnich lat.

Pomoc dla debiutantów i profesjonalistów

Debiutantom książka może pomóc w rozwinięciu umiejętności opowiadania historii. Doświadczonym scenarzystom ułatwi uporządkowanie technik, które często stosują instynktownie. Przyda się również w trakcie procesu poprawiania scenariusza, pomoże przeanalizować i rozwiązać problemy oraz wrócić na właściwą drogę.

Linda Seger

Linda Seger była w Polsce w 2010 roku. Gościła na trzeciej edycji Script Forum w Warszawie. Rozpoczęła karierę jako konsultantka, opierając swoją pracę na metodzie analizy scenariusza, którą przygotowała na potrzeby pracy dyplomowej. Współpracowała ze scenarzystami, producentami, reżyserami i firmami producenckimi konsultując ponad 2000 scenariuszy i 100 wyprodukowanych filmów. Wśród jej klientów byli m.in. Ray Bradbury, Peter Jackson, William Kelley, TriStar Pictures oraz Sundance Institute.

 

Podręcznik jest do nabycia w księgarniach oraz na stronie wydawcy: www.myslinski.pl. Więcej informacji pod adresem: biuro@myslinski.pl.

 

Książka została wydana przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 

Na podstawie informacji prasowej opracowała Paulina Bez

26.09.2012