Nowy polski film dla najmłodszych

14 stycznia w warszawskim kinie Rejs o godzinie 11:00 odbędzie się pokaz teasera familijnej superprodukcji „Sen, który odszedł” oraz prezentacja osiągnięć developmentu projektu. Twórcy „Snu, który odszedł” zapraszają zainteresowanych przyszłością projektu, w tym producentów, dystrybutorów, firmy post-produkcyjne, a także przedstawicieli mediów na premierę teasera. Przy realizacji filmu pracować ma również studio Platige Image.


Film „Sen, który odszedł” wyreżyserowany zostanie przez Jacka Piotra Bławuta, scenariusz napisała Anna Onichimowska, producentem jest Anna Bławut-Mazurkiewicz ze Studia Filmowego Rabarbar.

Jacek Piotr Bławut jest absolwentem Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, jest współscenarzystą i współreżyserem filmu „Jeszcze nie wieczór”, współpracował też przy wielu filmach ojca, Jacka Bławuta. Jesienią 2010 roku zrealizował w programie „30 minut” swój debiut fabularny „Jezioro”, obecnie w fazie post-produkcji.

 

W 2010 Jacek Piotr Bławut, jako pierwszy Polak, nagrodzony został Nagrodą im. Krzysztofa Kieślowskiego dla Najlepszego Scenariusza Europy Środkowej, przyznawanym w Cannes wyróżnieniem kończącym roczny program ScripTeast. Nagrodzony scenariusz, „Dzień Czekolady”, skierowany jest również do widza dziecięcego, a jego produkcja planowana jest na jesień 2011.

 

Film, powstający na podstawie książki Anny Onichimowskiej pod tym samym tytułem, będzie poetycką opowieścią rozgrywającą się na pograniczu snu i jawy. Podążamy śladem małego chłopca Tomka i jego pluszowego zająca Filipa. W drodze do odnalezienia zagubionego Snu, razem z bohaterami napotykamy wiele dziwnych, magicznych stworzeń i uczestniczymy w niecodziennych, często surrealistycznych zdarzeniach. Film kładzie nacisk na znaczenie ciepłego domu jako magicznego miejsca powrotów oraz przyjaźni jako podstawy działań kończących się powodzeniem.

Informacja prasowa

10.01.2011