O!Dokument – polskie dokumenty na VoD.pl!

Od 22 lutego 2017 w ramach O!Dokument, wspólnego projektu Grupy Onet RAS Polska oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, na stronie serwisu VoD.pl przez cały rok można oglądać za darmo kilkadziesiąt polskich filmów dokumentalnych prezentowanych na najlepszych festiwalach i nagradzanych na całym świecie.

Najlepsze polskie filmy dokumentalne w Internecie przez cały rok!

W każdą środę na VoD.pl będą się pojawiać nowe tytuły, które będą dostępne w ofercie serwisu przez kolejne miesiące. Projekt trwać będzie do lutego 2018 r.

Celem O!Dokument na VoD.pl jest promocja polskiego kina dokumentalnego i ułatwienie widzom dostępu do najlepszych polskich produkcji dokumentalnych.

„Co roku w Polsce powstaje wiele znakomitych pełnometrażowych i krótkometrażowych filmów dokumentalnych. Są pokazywane i nagradzane na festiwalach w Polsce i za granicą. Niestety dostęp widzów do nich jest ograniczony. Chcemy to zmienić” – mówi Renata Pawłowska-Pyra, Pełnomocnik Dyrektora PISF, kierująca Działem Upowszechniania Kultury Filmowej i Promocji w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej.

„Dzięki inicjatywie O!Dokument na VoD.pl polskie filmy dokumentalne mają szansę na dotarcie do widzów w całej Polsce. Po raz pierwszy polskie kino dokumentalne jest dostępne na taką skalę w Internecie” – mówi Marcin Hajek Dyrektor Programowy VoD.pl

Już ponad 50 tytułów do obejrzenia na VoD.pl!

W ramach O!Dokument na stronie VoD.pl, dostępnych jest już ponad 50 tytułów!

Internauci mogą oglądać nowe, głośne polskie filmy dokumentalne m.in. krótkometrażowe „Więzi”  w reżyserii Zofii Kowalewskiej i „Punkt wyjścia” w reżyserii Michała Szcześniaka, które znalazły się na oscarowej shortliście, „Tonia i jej dzieci”, „89 mm od Europy”, „A gdyby tak się stało” w reżyserii Marcela Łozińskiego, filmowy portret fotografa Tadeusza Rolkego „Dziennik z podróży” w reżyserii Piotra Stasika, „Efekt domina” w reżyserii Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego, „Casa Blanca” Aleksandry Maciuszek, 

W ramach O!Dokument znalazły się również filmy Wojciecha Staronia („Syberyjska lekcja”) Tomasza Wolskiego („Pałac”, „Lekarze”, „Złota rybka”),  Pawła Ferdka („Odyseja złomowa”), Piotra Morawskiego i Ryszarda Kaczyńskiego („Dom nad Missisipi”, „Obietnica dzieciństwa”, „Tata, I love You”), Marty Minorowicz („Decrescendo”, „Kawałek lata”), Edwarda Porembnego („Madame Tyson”), Ancy Damian („Droga na drugą stronę”), Krystiana Matyska („Sekrety miłości”, „Niedźwiedź władca gór”), Magdaleny Szymków („Mój dom”) oraz Grzegorza Zaricznego („Marysina polana”), („Gwizdek”), Jana P. Matuszyńskiego („Niebo”), 

„Dlaczego trzeba oglądać polskie filmy dokumentalne? Myślę, że nie ma przymusu, ale naprawdę warto, bo w tych filmach będziecie mogli się przejrzeć, zobaczyć kawałek swojego życia, swoich przeżyć, kawałek swojego świata – prawdziwy, nie upudrowany, nie umalowany, nie wystylizowany, nie wyreżyserowany. Będziecie mogli się w naszych filmach po prostu przejrzeć jak w lustrze i bardzo do tego namawiam” – zachęca Paweł Łoziński, reżyser filmów dokumentalnych.

Partnerzy projektu 

Partnerami projektu są VoD.PL i PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. Patronem medialnym O!Dokument na VoD.pl jest Newsweek Polska.

Strona O!Dokument na VoD.pl: vod.pl/odokument-w-vod#autostart

Strona O!Dokument na Facebook: www.facebook.com/ODokument

Materiały wideo o O!Dokument na YouTube: www.youtube.com.

22.02.2017