O!PLA 2017 – rusza w trasę

Tradycyjnie w pierwszy dzień wiosny startuje O!PLA – V Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji.

O!PLA

O Tobołki Koziołka Matołka ubiega się w tym roku 120 krótkometrażowych filmów animowanych w 7 kategoriach Konkursu Głównego oraz 2 kategoriach Konkursu Teraz Dzieci Mają Głos! W ciągu 55 dni jubileuszowa, piąta edycja „najbardziej objazdowego festiwalu animacji” dotrze do ponad 55 miejscowości.

Trasa festiwalu

Od 21 marca do 14 maja najnowsza polska animacja odwiedzi: biblioteki, centra/domy/ośrodki kultury, galerie sztuki, kina studyjne, Kina za Rogiem, kluby, klubokawiarnie, licea plastyczne, muzea, Pracownie Filmoteki Szkolnej, ale też ośrodki uniwersyteckie i przedszkola. O!PLA będzie obecna w miastach oraz w mniejszych miejscowościach i na wsiach. Organizatorzy zapowiadają, że w trakcie trwania festiwalu mogą pojawić się nowe miejsca, które dołączą do wydarzenia w późniejszym czasie.

Nowością tegorocznego festiwalu jest kategoria Poza Polską prezentująca realizacje artystów o polskich korzeniach. Pierwsze projekcje w ramach festiwalu odbędą się już 21 marca w Łodzi, Kwidzyniu, Łomży, Mysłowicach i Nowym Dworze Gdańskim. O!PLA potrwa do 21 maja 2017 roku.

Więcej informacji znajduje się na stronie: https://polskaanimacja.wordpress.com/2017/03/20/opla-na-piatke-z-plusem/.

Na podstawie informacji prasowej 

20.03.2017