Obchody 100-lecia kina w Pułtusku

Pokazy filmowe, prelekcje, wystawy i konkursy znalazły się w jubileuszowym programie z okazji 100-lecia kina „Narew” w Pułtusku organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku. PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej współfinansuje wydarzenie.

100-lecie kina „Narew”

Przez cały rok w kinie „Narew” odbywać się będą specjalne wydarzenia, których celem będzie ukazanie zarówno historycznego, jak i lokalnego znaczenie kina dla mieszkańców Pułtuska. W jubileuszowym programie znalazły się m.in. konkurs literacki czy wystawy poświęcone kinu „Krótka historia kinematografii w Polsce” oraz „Kino i sztuka filmowa”. W czerwcu, pod hasłem „Piosenki z polskich filmów”, odbędzie się XXIII Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Kilka dni później podczas wieczoru jubileuszowego widzowie zobaczą pokaz multimedialny „Krótka historia kina w Pułtusku”. Pod koniec roku odbędzie się promocja publikacji „Historia kina Narew w Pułtusku”, która będzie połączona z podsumowaniem projektu.

Pokazy filmowe 

Nie byłoby obchodów kina bez specjalnych pokazów filmowych. Wśród nich znalazły się projekcje filmów, które na stałe wpisały się do kanonu polskiej kinematografii. Każdy pokaz będzie poprzedzony prelekcją na temat powstania filmu. Obchody 100-lecia kina „Narew” zakończy 10 grudnia pokaz filmu „Ida” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem Burmistrza Miasta Pułtusk.

Więcej informacji dotyczących programu obchodów na stronie: www.mckis.pultusk.pl.

Magda Wylężałek

05.03.2015