„Obiekt” nominowany do nagrody IDA

Wyprodukowany przez Studio Munka, wielokrotnie nagradzany dokument Pauliny Skibińskiej „Obiekt” został nominowany do najbardziej prestiżowej nagrody dla filmów dokumentalnych IDA – International Documentary Awards.

Zwycięzców poznamy 5 grudnia

Współfinansowany przez PISF „Obiekt” powalczy o nagrodę w kategorii krótkometrażowej wraz z czterema innymi dokumentami. Są to „Body Team 12” Davida Darga, „Claude Lanzmann: Spectres of the Shoah” Adama Benzine’a, „The Face of Ukraine: Casting Oksana Baiul” Kitty Green oraz „Last Day of Freedom” Dee Hibbert-Jones i Nomi Talisman.

Głosowanie rozpocznie się 13 listopada i potrwa do końca miesiąca. Laureatów nagrody poznamy 5 grudnia podczas gali w Paramount Theater w Los Angeles.

Warto wspomnieć, że już drugi rok z rzędu polski film jest nominowany do nagrody IDA. W zeszłym roku była to „Nasza klątwa” Tomasza Śliwińskiego.

„Obiekt”

Wyprodukowany w ramach programu „Pierwszy Dokument” film Pauliny Skibińskiej, od światowej premiery podczas styczniowego festiwalu Sundace, wziął już udział w prawie pięćdziesięciu festiwalach na całym świecie. Film zdobył nagrodę specjalną na wspomnianym już Sundance, a także wyróżnienia w Tampere, Wilnie oraz na Słowacji. Z kolei w Nashville otrzymał nagrodę specjalną, zaś w trakcie zakończonego pod koniec września Camden Film Festival zdobył Camden Cartel Award dla najlepszego krótkiego metrażu. Film znajduje się także w regularnej dystrybucji kinowej w USA, Holandii i Japonii.

„Obiekt” jest kreacyjnym obrazem akcji poszukiwawczej, rozgrywającej się w przestrzeni dwóch światów – na lodowej pustyni oraz pod wodą. Film jest opowiadany z punktu widzenia ekipy ratunkowej, nurka wkraczającego do podlodowego świata oraz zwykłych ludzi, oczekujących na brzegu.

Więcej o filmie: www.obiekt-film.pl, www.facebook.com/obiektfilm/

Więcej o IDA Awards: www.documentary.org/awards2015

Więcej o Studiu Munka-SFP: www.studiomunka.pl

Na podstawie informacji prasowej

05.11.2015