"Obietnica" i "Małe Stłuczki" na festiwalu Giffoni

Współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej filmy „Obietnica” Anny Kazejak i „Małe Stłuczki” Aleksandry Gowin i Ireneusza Grzyba zostaną pokazane w sekcji konkursowej 44. Miedzynarodowego Festiwalu Filmowego Giffoni, który odbędzie się w dniach 18-27 lipca 2014.

Kategoria 18+

Polskie produkcje współfinansowane przez PISF „Obietnica” i „Małe Stłuczki” zakwalifikowały się do sekcji konkursowej 18+.

„Obietnica”

„Obietnica” (dawniej „Słowo”) to dramat psychologiczny opowiadający o nastoletniej miłości Lili i Janka, uczniów liceum. Należą do generacji, która komunikuje się głównie przez Skype’a i Facebooka. Pewnego dnia Lila nieoczekiwanie zrywa z Jankiem, oskarżając go o zdradę. Zakochany chłopak będzie musiał zapłacić wysoką cenę za niewinny błąd. Akcja filmu dzieje się w Szczecinie i oparta jest na prawdziwych wydarzeniach.

 

 

Autorami scenariusza, który zakwalifikował się do finału Konkursu Scenariuszowego Script Pro 2013, są Anna Kazejak i Magnus von Horn. Projekt ten był prezentowany podczas Berlinale Co-Production Market w 2012 roku. Producentem filmu jest Opus Film. Autorem zdjęć jest Klaudiusz Dwulit. Film jest polsko-duńską koprodukcją. Obraz jest współfinansowany przez PISF- Polski Instytut Sztuki Filmowej. Otrzymał również dofinansowanie z europejskiego funduszu Eurimages.

 

Światowa premiera „Obietnicy” odbyła się podczas 64. Berlinale. Film Anny Kazejak zakwalifikował się do konkursu Generation14 plus, sekcji prezentującej filmy o młodzieży. Film „Obietnica” wszedł na ekrany polskich kin 14 marca 2014. Polskim dystrybutorem obrazu jest Kino świat.

„Małe Stłuczki”

 

Małe stłuczki” to opowieść o przypadkowym spotkaniu ludzi, którzy chcą szczęścia na własnych, niepodyktowanych przez innych warunkach. W rolach głównych w filmie wystąpili Helena Sujecka, Agnieszka Pawełkiewicz i Szymon Czacki. Autorką zdjęć jest Ita Zbroniec-Zajt. Producentami debiutu Aleksandry Gowin i Ireneusza Grzyba są Agnieszka Dziedzic i Jakub Burakiewicz z Koi Studio. Film jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Urząd Miasta Łodzi. Światowa premiera filmu odbyła się na 43. MFF w Rotterdamie.

Giffoni

MFF Giffoni odbywa się od 1971 roku we włoskiej miejscowości Giffoni Valle Piana. Jego celem jest promocja dobrego kina dla młodzieży. W 2011 w kategorii 16+ główną nagrodę zdobyła współfinansowana przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej „Sala Samobójców” w reżyserii Jana Komasy.

 

Strona festiwalu: www.giffonifilmfestival.it

 

Paulina Bez

10.07.2014