"Obietnica" na zagranicznych festiwalach

Współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej film „Obietnica” w reżyserii Anny Kazejak zostanie pokazany w najbliższym czasie na zagranicznych festiwalach filmowych.

Od Karlowych Warów po Tajpej

„Obietnica” Anny Kazejak znalazła się w programie wielu zagranicznych festiwalu filmowych, które odbędą się w najbliższym czasie w Europie i w Azji. Na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Cinema Jove, który odbędzie się w dniach 20-27 czerwca w Walencji, film Anny Kazejak zostanie pokazany w ramach Międzynarodowego Konkursu Filmów Fabularnych.

 

Następnie „Obietnica” zostanie pokazana na 16. MFF w Tajpej (27.06 – 19.07) w ramach sekcji „Contemporary selection”, która zaprezentuje najnowsze polskie produkcje. Film zobaczą również widzowie w Czechach podczas 49. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach (4-12.07) i we Włoszech na 44. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym dla Dzieci i Młodzieży Giffoni ( 18-27.07).

 

„Obietnica” odwiedzi również Small Summer Film School w Czechach (25.07 – 2.08) oraz Międzynarodowy Festiwal Filmowy Oosetnde w Belgii (6-14.09).

„Obietnica”

 

 

„Obietnica” (dawniej „Słowo”) to dramat psychologiczny opowiadający o nastoletniej miłości Lili i Janka, uczniów liceum. Należą do generacji, która komunikuje się głównie przez Skype’a i Facebooka. Pewnego dnia Lila nieoczekiwanie zrywa z Jankiem, oskarżając go o zdradę. Zakochany chłopak będzie musiał zapłacić wysoką cenę za niewinny błąd. Akcja filmu dzieje się w Szczecinie i oparta jest na prawdziwych wydarzeniach.

Film współfinansowany przez PISF

 

Autorami scenariusza, który zakwalifikował się do finału Konkursu Scenariuszowego Script Pro 2013, są Anna Kazejak i Magnus von Horn. Projekt ten był prezentowany podczas Berlinale Co-Production Market w 2012 roku. Producentem filmu jest Opus Film. Autorem zdjęć jest Klaudiusz Dwulit. Film jest polsko-duńską koprodukcją. Obraz jest współfinansowany przez PISF- Polski Instytut Sztuki Filmowej. Otrzymał również dofinansowanie z europejskiego funduszu Eurimages.

Światowa premiera na Berlinale

Światowa premiera „Obietnicy” odbyła się podczas 64. Berlinale. Film Anny Kazejak zakwalifikował się do konkursu Generation14 plus, sekcji prezentującej filmy o młodzieży.

Premiera kinowa 14 marca

Film „Obietnica” wszedł na ekrany polskich kin 14 marca 2014. Polskim dystrybutorem obrazu jest Kino świat. 

 

Źródło informacji: Opus Film

 

Paulina Bez

13.06.2014

Galerie zdjęć