„Odnajdę cię” w kinach

3 sierpnia na ekrany kin wszedł pełnometrażowy debiut fabularny Beaty Dzianowicz „Odnajdę cię”.

„Odnajdę cię”

Trwa policyjna obława na żołnierza (Dariusz Chojnacki), który ma na sumieniu niemal wszystkich członków swojego oddziału. Przestępcę udaje się zwabić w pułapkę, ale doświadczona policjantka Justa (Ewa Kaim) popełnia prosty błąd i ścigany wymyka się obławie. W konsekwencji uchybień, kobieta zostaje wysłana na przymusowy urlop. Ambicja dyktuje jej jednak inne rozwiązanie. Zamiast zająć się narastającymi problemami we własnej rodzinie, porzuca wszystko i wraca do miasteczka swojego dzieciństwa, gdzie dorastał również jej przeciwnik. Podczas gdy Justa szuka tropów, mogących doprowadzić ją do kryjówki przestępcy, on sam dociera do jej bliskich i porywa córkę policjantki – Lenę. Postawiona pod ścianą, szantażowana kobieta, by odzyskać swoje życie i uratować dziecko, będzie musiała popełnić przestępstwo, wystawiając na śmierć Grzegorza (Piotr Stramowski) – ostatniego ocalałego z oddziału przestępcy. Próbując wybrnąć z sytuacji, policjantka rozpocznie morderczą grę z prześladowcą. Stawką w zaciętym pojedynku na spryt i intelekt będzie życie jej ukochanej córki.

Twórcy

Autorką scenariusza i reżyserką filmu jest uznana dokumentalistka i pedagog Beata Dzianowicz. W filmie wystąpili m.in Ewa Kaim, Dariusz Chojnacki, Michał Żurawski, Piotr Stramowski i Mirosław Haniszewski. Autorem zdjęć jest Jacek Petrycki, za montaż filmu odpowiada Rafał Listopad, a za scenografię Agata Adamus. Autorką kostiumów jest Agnieszka Sobiecka. Kierownictwo produkcji – Agnieszka Wojdat.

Producentem filmu jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Koproducentem „Odnajdę cię” jest Instytucja Filmowa Silesia-Film. Film jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. Za dystrybucję w Polsce odpowiada firma Kino Świat.

Więcej informacji: www.kinoswiat.pl/film/odnajde-cie oraz www.facebook.com/OdnajdeCie.


30.07.2018