Odwołane pokazy filmu „Pekin Bielański”

Ania z bratem Erykiem

Ania z bratem Erykiem

 

Zaplanowane na listopad pokazy filmu „Pokój Bielański”, który powstał w ramach projektu „Włącz kamerę na Bielanach”, zostały odwołane.

 

Film opowiada historię dwóch przyjaciół, którzy zaraz po maturze przyjeżdżają do Warszawy po lepsze życie. Zamieszkują w bloku socjalnym na jednym z warszawskich osiedli. Trafiają do miejsca, które nazywane jest „Pekinem Bielańskim”. Ten autentyczny rejon to zamknięta społeczność, w której trzeba ciężko zapracować na miejsce w hierarchii.

 

Film powstał w ramach projektu „Włącz kamerę na Bielanach!” – 60-godzinnych warsztatach filmowych dla młodzieży, których założeniem było przybliżenie uczestnikom języka filmu. Efektem wspólnej pracy jest film „Pekin Bielański”.

 

Najważniejszy jest dla nas proces, przez który przeszliśmy podczas realizacji warsztatów – mówi Emilia Zielonak, która zajmowała się montażem. Na tym etapie liczy się nie talent, ale doświadczenie, które można zdobyć dzięki realizacji tego typu warsztatów: czyli uczeniu się na błędach i słuchaniu słów krytyki. Projekt „Włącz kamerę na Bielanach” jest pierwszym krokiem na drodze do rozwoju szuki wyrażania się: poznawania techniki filmowej umożliwiającek jak najpłynniejsze przekazywanie myśli.

 

Produkcja została przygotowana na tegoroczny festiwal Young European Film Forum for Cultural Diversity w Szwecji, jako film reprezentujący Polskę.


Zaplanowane na listopad pokazy filmu zostały odwołane.

Poinformujemy o nowych terminach, kiedy tylko będą znane.

 

09.11.2009