Off Camera Pro Industry 2017

Off Camera Pro Industry to wydarzenia adresowane do profesjonalistów związanych z polską i międzynarodową branżą filmową. To miejsce, w którym filmowcy mogą spotkać się, nawiązać kontakty i podnieść swoje kwalifikacje, ucząc się od najlepszych. Wydarzenie odbędzie się w dniach 4 – 6 maja 2017 w ramach 10. Netia Off Camera.

„W programie tegorocznej edycji znajdą się m.in. wykłady dotyczące pracy nad scenariuszem serialu, spotkania networkingowe z polskimi i europejskimi producentami oraz warsztaty z międzynarodowych aspektów finansowania produkcji filmowej” – podkreśla Joanna Szymańska, koordynatorka wydarzenia.

EAVE partnerem wydarzenia

W tym roku jednym z partnerów Off Camera Pro Industry będzie międzynarodowy program dla producentów filmowych – EAVE. W ramach EAVE On Demand Linda Beath, światowej renomy ekspertka od budowania strategii rozwoju firmy, przeprowadzi dwa warsztaty z zakresu prowadzenia przedsiębiorstwa filmowego. Spotka się także z wybranymi przedstawicielami branży na indywidualnych konsultacjach. Uczestnicy spotkań będą mogli przenalizować budżety i plany finansowe i zasięgnąć rady, gdzie najlepiej szukać funduszy i koproducentów dla swoich projektów.

Zgłoszenia na warsztaty z Lindą Beath

Organizatorzy Off Camera Pro Industry czekają na zgłoszenia od producentów, którzy chcą poznać narzędzia niezbędne do rozwinięcia prowadzonej działalności. Warsztaty składać się będą z jednej czterogodzinnej, intensywnej sesji treningowej, w trakcie której uczestnicy przeprowadzą analizę swojej działalności gospodarczej i wyznaczą cele na kolejne lata rozwoju. W ramach Off Camera Pro Industry przeprowadzone zostaną dwie takie sesje, każda dla maksymalnie 5 firm – w dniach 5 i 6 maja 2017.

Producenci chętni do udziału w warsztatach proszeni są o wysłanie zgłoszenia zawierającego krótki opis firmy oraz nazwiska uczestników warsztatu (wskazane jest by w szkoleniu wzięły udział dwie osoby, mające realny wpływ na podejmowane w firmie decyzje). Ze względu na ograniczoną ilość miejsc decydować będzie kolejność przesłanych zgłoszeń. Szkolenie prowadzone jest w języku angielskim, uczestnicy powinni móc swobodnie komunikować się w tym języku. Dodatkowo Linda Beath przeprowadzi też serię indywidualnych, półgodzinnych spotkań – konsultacji z zakresu finansowania produkcji filmowej. Konsultacje dotyczyć będą projektów, nad którymi pracują obecnie uczestnicy. By wziąć w nich udział, należy do zgłoszenia dodać opis zagadnienia, które uczestnik chciałby poruszyć w kontekście realizowanego projektu.

Zgłoszenia, opatrzone tematem „Warsztaty z Lindą Beath”, należy przesyłać na adres  biuro@kipa.pl do 28 kwietnia 2017. Udział w warsztatach i konsultacjach jest bezpłatny, uczestnicy muszą jednak pokryć koszty dojazdu i ewentualnego noclegu w Krakowie. Wszyscy uczestnicy warsztatów z Lindą Beath otrzymają darmową akredytację festiwalową, upoważniającą do udziału w wydarzeniach Off Camera Pro Industry.    

Jubileusz 15-lecia Szkoły Wajdy

W ramach jubileuszu Szkoły Wajdy na Off Camera Pro Industry odbędzie się m.in. panel i pokaz fragmentów dwóch filmów, które czekają na swoje premiery. W Krakowie pojawią się twórcy oraz producenci „Zgody” (reż. Maciej Sobieszczański) i „Ataku paniki” (reż. Paweł Maślona). Gośćmi rozmowy, o tym jak powstawały oba projekty, będą twórcy oraz producenci: Zbigniew Domagalski i Jan Kwieciński. Spotkanie prowadzi Zuzanna Król (Wajda School).

Komedia Pawła Maślony „Atak paniki” to wielowątkowa historia pozornie niezwiązanych ze sobą osób. W rolach głównych występują Dorota Segda, Artur Żmijewski, Grzegorz Damięcki, Magdalena Popławska, Mirosław Haniszewski i Andrzej Konopka. „Atak paniki” jest pełnometrażowym debiutem reżyserskim.

Bohaterowie „Zgody” Macieja Sobieszczańskiego – Franek (Julian Świeżewski), funkcjonariusz Milicji Obywatelskiej i Niemiec Erwin (Jakub Gierszał)  to przedwojenni przyjaciele, którzy stanęli po dwóch stronach barykady. Mężczyźni spotykają się w obozie i zakochują w tej samej dziewczynie (Zofia Wichłacz).

Case study filmu „Ostatnia Rodzina”

Rozgrywająca się na przestrzeni 28 lat saga słynnej rodziny Beksińskich została nagrodzona  m.in. Złotymi Lwami podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Lista nagród jest długa i stanowi dowód niepodważalnego sukcesu, jakim okazał się debiut Jana P. Matuszyńskiego. W ramach Off Camera Pro Industry odbędzie się case study „Ostatniej Rodziny” z udziałem reżysera oraz producentów Leszka Bodzaka i Anety Hickinbotham. Panel poprowadzi Alicja Grawon-Jaksik, reprezentująca Krajową Izbę Producentów Audiowizualnych, partnera głównego wydarzeń branżowych w ramach Netia Off Camera.

Rozwój scenariusza serialu

W tajniki rozwoju scenariusza serialu wprowadzi słuchaczy Agnieszka Kruk (StoryLabPro). W ramach otwartego wykładu uczestnicy dowiedzą się, jak konstruować strukturę narracyjną serialu fabularnego, na co zwracać uwagę pisząc i jakich błędów się wystrzegać.

One On One

Ważną częścią spotkań branżowych Pro Industry jest sekcja One On One, w której siedem polskich projektów fabularnych spotyka się z potencjalnymi koproducentami z całej Europy. Dodatkowo, wybrane scenariusze będą omawiane z konsultantami scenariuszowymi z TorinoFilmLab.

Szczegóły programu i link do zakupu akredytacji branżowej można znaleźć na stronie: www.offcamera.pl/branza/akredytacje. Dla studentów szkół filmowych przygotowano specjalne zniżki.

Informacja prasowa

21.03.2017